Ugrás a tartalomra

Szeles és felhős pénteknek nézünk elébe 

Létrehozva
Péntek megélénkül, a Dunántúlon több helyen megerősödik a déli, délnyugati szél.

A kontinens déli területein anticiklon alakítja ki a napos, meleg, eseménytelen időjárást. Spanyolországban többfelé 25, helyenként 30 fok köré is felmelegszik a levegő. Ezzel szemben Európa többi részén jóval dinamikusabb a légkör. Az Atlanti-óceán felett egy többközpontú ciklonrendszer örvénylik, mely Izland és Nagy-Britannia térségében helyenként 20, 40 mm körüli csapadékot is okoz. Továbbá Skandináviától a Fekete-tengerig húzódó teknőben elhelyezkedő front mentén jelentenek esőt, havazást, záport, hózáport egyaránt.
    
Hazánk időjárását a következő napokban az északnyugat felől érkező ciklonok alakítják, ennek következtében a fokozatos melegedés mellett csütörtökön és pénteken is többfelé várható eső, záporeső. A kevésbé felhős tájakon is átmenetileg megnövekszik, majd az éjszaka második felétől északnyugat felől csökken a felhőzet, átmenetileg kiderül az ég.
  
Pénteken délelőtt már a Dunántúlon, majd a déli óráktól már keleten is újból erősen felhős idő várható. Estefelé többfelé kell esőre, záporra számítani, esetleg zivatar is kialakulhat, majd éjszaka kelet felé helyeződik a csapadékzóna, reggel már csak a Tiszántúlon eshet. Pénteken a nap második felétől újra több helyen várható zápor, egy-egy helyen zivatar is.
    
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 4 és 10 fok között alakul. A pénteki legmagasabb nappali hőmérséklet 15 és 21 fok között valószínű.

Ez is érdekelhet

mozgóurna szavazás
Választás 2026 - Délig még lehet mozgóurnát igényelni
BelföldMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Vasárnap délig még igényelhetnek mozgóurnát a mozgásukban gátolt választók az országgyűlési képviselők vasárnapi választásán.
napindito avas virágzás
Fagyos reggel - ilyen lesz az időjárás április 12-én Miskolcon
BelföldMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
A hét utolsó napján is sok helyen indul fagyosan a reggel, ezt követően azonban csökken a fagy területi kiterjedése, keddtől várhatóan teljesen meg is szűnik.
választás 2026 Szabadka, 2026. április 2. Leadja az április 12-i magyarországi országgyűlési választások levélszavazatát egy nő Magyarország szabadkai főkonzulátusán 2026. április 2-án. Levélszavazásra a magyarországi lakcímmel nem rendelkező magyar állampolgárok jogosultak. MTI/Molnár Edvárd
Választás 2026 - Megnyílnak a külképviseleti szavazókörök a többi európai országban is
BelföldVilág
Sorra nyílnak a szavazókörök a Magyarországgal egy időzónában lévő külképviseleteken, az országgyűlési választásra ezeken a helyeken is reggel 6-tól este 7 óráig várják a voksolókat, összesen 72 924 választópolgárt.
választás 2026 Szabadka, 2026. április 2. Leadja az április 12-i magyarországi országgyűlési választások levélszavazatát egy nő Magyarország szabadkai főkonzulátusán 2026. április 2-án. Levélszavazásra a magyarországi lakcímmel nem rendelkező magyar állampolgárok jogosultak. MTI/Molnár Edvárd
Választás 2026 - Megkezdődött a voksolás az ázsiai kontinensen
BelföldVilág
Megkezdődött az óceániai és az ázsiai magyar külképviseleteken a szavazás a magyarországi országgyűlési választásra helyi idő szerint vasárnap reggel. Az amerikai kontinensen az időeltolódás miatt már szombaton szavaztak.