Ugrás a tartalomra

Esős lesz a hétvége

Létrehozva
Csapadékos lesz a hétvége: pénteken országos esőre kell számítani, szombaton és vasárnap pedig inkább záporok, zivatarok várhatók - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből.

Pénteken döntően erősen felhős vagy borult idő várható: egy délnyugatról északkelet felé tartó csapadékzóna mentén tartós esőzésre kell számítani, amelynek súlypontja délutánra az ország északkeleti felére helyeződik át. Eközben dél felől vékonyodik, csökken a felhőzet, ami mögött záporok, zivatarok érkezhetnek. Kiadós mennyiségű csapadék főként az Észak-Dunántúlon várható. A változó irányú szél többfelé élénk, helyenként erős lesz. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Dunántúlon 8 és 13, míg másutt 14 és 21 fok között alakul.

Szombaton általában közepesen vagy erősen felhős időre van kilátás. A Nyugat-Dunántúlon valószínű vastagabb, összefüggőbb felhőzet, máshol több-kevesebb napsütés is lehet. Összességében több helyen előfordulhat záporeső, helyenként zivatar. Néhol időnként megélénkül a déli, délnyugati szél. A minimum-hőmérséklet általában 1 és 6, a maximum 12 és 17 fok között alakul.

Vasárnap nagyrészt közepesen vagy erősen felhős idő valószínű, szórványosan előfordulhat záporeső, helyenként zivatar. Sokfelé megélénkül, néhol időnként megerősödhet az északi, északkeleti szél. A minimum általában 0 és plusz 7, a csúcsérték 13 és 20 fok között alakul.
 

Ez is érdekelhet

Fokozódik a hőség a jövő héten
BelföldKörnyezet
A jövő héten folytatódik a kánikula: a hét elején általában 30 és 35 Celsius-fok között alakul a csúcshőmérséklet, míg a hét végén már jellemzően 33-38 fok várható a legmelegebb órákban.
Köszöntjük az édesapákat!
Belföld
Magyarországon június harmadik vasárnapján ünnepeljük az apák napját a 20. század eleje óta. Az ünnep célja, hogy kifejezzük nagyrabecsülésünket az édesapák és a férfi gondviselők iránt.
Zivatarok lehetséges kialakulására figyelmeztet a meteorológia
BelföldKörnyezet
Továbbra is sárga riasztás van érvényben egész Magyarországra vasárnap éjfélig, felhőszakadás esetleges megjelenése miatt. Intenzív záporokból, zivatarokból rövid idő alatt 25-30 millimétert meghaladó csapadék hullhat, amit villámlás és erősödő szél kísérhet.
A nyári szünettől életbe lép a főszezoni vasúti menetrend
Belföld
A legtöbb változás a Balatonnál lesz, hiszen ide a főszezonban kétszer annyi vonat közlekedik csaknem háromszoros ülőhelykapacitással. Emellett sűrűbben járnak az autóbuszok is a Balatonhoz és a tó környékén.