Ugrás a tartalomra

KSH: 8,3 százalékkal csökkent az ipari termelés áprilisban

Létrehozva
Csak a legnagyobb súlyú járműgyártásban, valamint a villamos berendezések gyártásában nem volt visszaesés a feldogozóipart tekintve.

Áprilisban az ipari termelés volumene 8,3 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól. Munkanaphatástól megtisztítva a termelés 5,8 százalékkal mérséklődött, a szezonálisan és munkanappal kiigazított adatok alapján az ipari kibocsátás márciushoz mérten 2,5 százalékkal csökkent - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adataira hivatkozva szerdán az MTI.

A feldolgozóipari alágak döntő többségében visszaesett a termelés volumene. Csak két alág kibocsátása nőtt: a legnagyobb súlyú járműgyártásé, valamint a villamos berendezés gyártásáé.

A termelés az év első négy hónapjában 4,3 százalékkal kisebb volt, mint 2022 azonos időszakában. Az ipari termelés áprilisi részletes adatait június 14-én közli második becslése alapján a KSH.

Ez is érdekelhet

Magyar Péter: nagy országos rendezvény lesz az új kormány megalakulásának napján
Belföld
Az országgyűlési választáson nyertes párt elnöke, miniszterelnök-jelölte pénteken, Budapesten megerősítette, azt javasolják, május 9-én legyen az alakuló ülés, azért hétvégén, hogy minél többen el tudjanak jönni a Parlament előtti rendezvényre.
Anticiklon peremén található a Kárpát-medence
BelföldMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Napos, gomolyfelhős idő várható, helyenként záporral, zivatarral. Vasárnap délutántól viszont hidegfront érkezik.
földrengés
Földrengés volt hajnalban
BelföldHavaria
Földrengés volt Magyarország és Horvátország határán.
napindito avas virágzás
Nagybetűs tavaszias időjárás vár ránk, de hamarosan jön a fordulat
BelföldMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Hamísítatlan, nagybetűs tavaszi időben lesz részünk egészen vasárnap estig, amikor is hidegfront érkezhet csapadékkal és lehűléssel.