Ugrás a tartalomra

Folytatódik a kellemes nyári idő

Létrehozva
A hőmérő higanyszála vasárnap is harminc fok felé kúszik, a szél pedig maximum az esetlegesen kialakuló zivatarok közelében erősödhet meg. 

Az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) előrejelzése szerint szombaton is általában északon lesz több, délen pedig kevesebb a gomoly- és fátyolfelhő. Főleg az ország északi felében, illetve a Tiszántúlon várható zápor, zivatar. Éjszaka a Dunántúlon megnövekszik a felhőzet, egyre többfelé várható eső, zápor, zivatar. Napközben a csapadék a középső és keleti tájakra is átterjed, miközben a Dunántúlon már csökken a felhőzet. A nyugatias szél szombaton többfelé megélénkül, helyenként meg is erősödik. Vasárnap csak zivatarok környezetében lehetnek erős vagy viharos széllökések.
    
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 14 és 20 fok között várható. A legmagasabb nappali hőmérséklet vasárnap többnyire 22 és 27 fok között alakul, de az eleinte naposabb délkeleti tájakon 28, 31 fok is lehet.

Ez is érdekelhet

A HungaroMet előrejelzéséből kiderül, milyen idő várható hétvégén
BelföldMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Visszatér a hőség a hétvégén: a nagyrészt felhőtlen időben a legmelegebb órákban ismét 30 Celsius-fok felett alakul a hőmérséklet, miközben csapadék továbbra sem várható.
A napfogyatkozás után ismét jön a nyári meleg
BelföldMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Csütörtökön a napsütésé lesz a főszerep, csak kevés helyen jelenhetnek meg vékony felhők az égen.
Látjuk-e a napfogyatkozást?
BelföldMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Hidegfront vonul át felettünk. Este láthatjuk a napfogyatkozást?
Köztársasági elnökké választották Baka Andrást
Belföld
Megválasztotta az Országgyűlés Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság volt elnökét köztársasági elnöknek kedden.