Ugrás a tartalomra

Hamisítatlan nyári időt tartogat a szombat is

Létrehozva
A sok napsütés mellett délután kialakulhatnak záporok, zivatarok, de a hőmérő higanyszála ettől még harminc fok felé is felkúszhat.

A HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzése szerint a nap hátralevő részében alapvetően gomolyfelhős, napos idő várható némi fátyolfelhőzet mellett. Szombat reggelig intenzívebb gomolyfelhő-képződésre lehet számítani, melyekből időnként nyugatról keleti irányba mozgó felhőtömbök állhatnak össze szórványosan okozva záporokat, zivatarokat az országban. Hajnalban nyugat felől újabb hullámban érkezhetnek záporok, zivatarok, melyek a reggeli, délelőtti órákban hagyják el kelet felé az országot.

Szombaton napközben sok napsütés valószínű a gomolyfelhők mellett és az ország délnyugati felén is csak kevés helyen valószínű csapadék. Délutántól nyugat felől viszont ismét intenzívebbé válik a gomoly-felhőképződés és estétől ismét egyre többfelé alakulhatnak ki záporok, zivatarok. A légmozgás többnyire mérsékelt marad, záporok, zivatarok környezetében viszont erős, viharos lökések is lehetnek.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 14 és 21 fok között várható, a belvárosokban, vízpartok környezetében lesz enyhébb a hajnal. A legmagasabb nappali hőmérséklet szombaton 28 és 34 fok között valószínű.

(Címlapkép: Horváth Csongor)

Ez is érdekelhet

Megint mekkora mázli! Ketten is eltalálták a lottószámokat
Belföld
Fejenként több mint 100-100 millió forint üti a markukat.
Az átlagosnál kissé hűvösebb lesz a jövő hét
Belföld
Szerdán újabb hidegfront érkezik erős széllel, ekkor délnyugaton előfordulhat eső és visszatérnek a hajnali fagyok. A május 1-jei hosszú hétvégén azonban már jellemzően gyengén felhős, napos, száraz idő várható 20 Celsius-fok körüli csúcshőmérséklettel, eleinte élénk széllel – derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
Minden eddiginél korábban kezdődik az előszezon a MÁV-nál
BelföldEgészségSzabadidő
A május 1-jei hosszú hétvégétől sűríti járatait a MÁV-csoport a Balaton felé is.
Orbán Viktor MTI
Orbán Viktor visszaadja mandátumát
Belföld
Orbán Viktor, a Fidesz-KDNP listavezetője, leköszönő miniszterelnök visszaadja a választáson elnyert mandátumát – ezt a Fidesz elnöke maga jelentette be szombaton.