Ugrás a tartalomra

Gulyás Gergely: Európa legnagyobb adócsökkentési programját hajtja végre a kormány

Létrehozva
Európa, de talán a világ legteljesebb gyermek- és munkavállalást segítő adórendszere lesz a magyar a bejelentett intézkedéseknek köszönhetően - közölte Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten.
Kép
Fotó: MTI / Bodnár Boglárka

Gulyás Gergely a Kormányinfón felidézte a miniszterelnök bejelentését, miszerint az idei az áttörés éve lesz mind politikai, mind gazdasági értelemben. Ehhez az szükséges, hogy végre tudják tartani Európa legnagyobb adócsökkentési programját, amelynek részleteit megtárgyalta a kormány - hangsúlyozta.

Az új intézkedéseket sorolva elmondta: október 1-től a három gyermekes édesanyáknak nem kell többé szja-t fizetniük amíg dolgoznak, adómentesen kapják a jövedelmüket.

Ez 250 ezer háromgyermekes édesanyát érint és költségvetési hatása éves szinten 200 milliárd forint.

A kétgyermekes édesanyáknál az szja-mentességet ütemezetten, négy év alatt vezetik be. 2026 január 1-től a negyven év alatti édesanyáknál, ami közel 120 ezer édesanyát érint és 120 milliárd forint a költségvetési hatása. Ezt követi 2027. január 1-től a 40-50 év alatti édesanyák szja-mentessége, ami 210-220 ezer édesanyát jelent. 2028-tól az 50-60 év közöttiek következnek, ami közel 230 ezer édesanyát jelent, utána 2029-től a 60 év felettiek, ez 110 ezer édesanyát érint majd - közölte.

(MTI)

Ez is érdekelhet

Ilyen az újranyitott Miskolctapolcai Barlangfürdő
Mérsékelten meleg, kellemes nyárias idővel kezdődik augusztus utolsó hete
Belföld
A hőmérséklet csúcsértéke 30 Celsius-fok körül alakul és a hajnalok is frissítőek lesznek, a hét második felében azonban visszatér a kánikula.
Rendkívüli támogatáshoz juthatnak a nyugdíjasok
Belföld
Pénzügyi mentőövet dobhat a nehéz sorsú időseknek a Magyar Államkincstár.
Hétfőn érkezik az iskolakezdési támogatás első részlete és a szeptemberi családi pótlék
BelföldOktatás
Augusztus 24-én érkezik az iskolakezdési támogatás első – 50 ezer forintos – részlete, továbbá a szeptemberi családi pótlékot is ezen a napon fizetik ki – közölte a szociális és családügyi miniszter a Facebook-oldalán pénteken.
csokipuding_istockphoto.com
Hányást, hasmenést okoz: baktériumot találtak egy csokoládéízű pudingban
BelföldGazdaság
Megkezdték a termék forgalomból történő kivonását és visszahívását a fogyasztóktól – közölte a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH).