Ugrás a tartalomra

Kettesben önmagával robbantott a Z!ENEMi: a miskolci banda továbbjutott A Dal 2025 elődöntőjébe

Létrehozva
Swingre fogják a rockereket: az elődöntőben új műfajban kell bizonyítania majd a miskolci együttesnek.
Kép
Forrás: Z!ENEMi/Facebook

Szombat este véget ért A Dal 2025 utolsó válogatója, így kialakult a teljes elődöntős mezőny. A versenyben nyolc újabb produkció mutatta meg tehetségét, de csak négyen juthattak tovább a zsűri és a közönség közös döntése alapján. A Z!ENEMi valahol a műsor közepén következett, a színpad pedig pillanatok alatt dühöngővé változott: a korábbi líraibb hangvételű produkciók után igazi hangrobbanásnak hatott a miskolci rockzene. Pedig az együttes egy igencsak komoly témát hozott: a Kettesben önmagammal című dal a belső vívódásokat fogalmazza meg az ember különböző énjei között.

- Ez a dal a bizonyíték arra, hogy megfér egymás mellett a metál a rock, a pop, a rap - fogalmazott a zsűri nevében Szandi, aki szerint a banda olyan energikus volt a színpadon, "mint egy angol telivér, amikor az ajtó kicsapódik".

A verseny zsűrijében Szandi mellett Németh Lojzi, Ferenczi György és az újonnan csatlakozó Gubik Petra foglal helyet. 

A Z!ENEMit egyébként komoly kihívás elé állítják a Dal 2025 elődöntőjében, ugyanis egy, a zsúri által megszabott zenei műfajban kell majd bizonyítaniuk tudásukat. Ez a műfaj pedig nem más, mint a swing.

Aki szeretné visszanézni a szombati adást, ITT megteheti.

Ez is érdekelhet

időjárás viharfelhők / Avasi Borangolás
Égszakadás, záporok, zivatarok: ez vár ránk vasárnap
BelföldMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
A következő órákban újabb hullámokban érkezik délnyugatról a nagyon nedves levegő, ezzel együtt az aranyat érő csapadék térségünkbe, nagy területen valószínű ezen időszak során is kiadós mennyiség - de nem mindenhol fog (sok) esni.
időjárás zápor zivatar_Átrium webkamera
Mediterrán ciklont így még nem vártunk, mint most
BelföldMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Májusi eső aranyat ér. Valódi aszálymérséklést indíthat el a közelgő mediterrán ciklon.
SZJA NAV
Közeleg a határidő: ha értesítést kapott a NAV-tól, még javíthatja az szja-tervezetet
BelföldMiskolcGazdaságBorsod-Abaúj-Zemplén
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) arra figyelmezteti az adózókat, hogy még van lehetőség az szja-bevallási tervezetek javítására és kiegészítésére.
esőfelhők_BNR
Kiadták az elsőfokú figyelmeztetést Borsodban is: mediterrán ciklon tart felénk
BelföldMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Pénteken többfelé várható zápor, zivatar, míg hétvégén egyre nagyobb területen valószínű áztató eső. Emellett több fokkal visszaesik a hőmérséklet.