Ugrás a tartalomra

Esős nap áll előttünk

Létrehozva
Hamisítatlan árpilisi idő vár ránk, de a borultabb, nedvesebb fajtából. Hideg nem lesz, csak éppen esni fog.
Kép
Az esernyőt ma n hagyjuk otthon. Fotó: MiNap-archív/Juhász Ákos

A HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzése szerint keddeen reggel túlnyomóan borult lesz az ég és sokfelé várható eső. Délelőtt a csapadékzóna tovább halad északkelet felé, mögötte dél, délnyugat felől csökken a csapadékhajlam és felszakadozik a felhőzet is, így hosszabb-rövidebb napos időszakok előfordulhatnak, azonban elszórtan kialakulhatnak záporok. 

Este délnyugat felől határozottabban csökken a felhőzet, egyre nagyobb területen kiderül az ég, fokozatosan mindenütt megszűnik a csapadék. Napközben a délies irányú szél egyre többfelé megélénkül, megerősödik, északkeleten viszont gyenge vagy mérsékelt marad a légmozgás. 

A legmagasabb nappali hőmérséklet kedden döntően 16 és 22 fok között várható, de északkeleten ennél pár fokkal alacsonyabb, míg a naposabb déli tájakon magasabb értéket is mérhetünk. Késő este 11 és 18 fok között alakul a hőmérséklet.

A pmmonitoring.hu jelzése szerint az eső nemcsak a növényeknek, de a levegőminőségnek is jót tesz: városszerte jó és kiváló a levegő, érdemes tehát jól kiszellőztetni a lakást, vagy méginkább kimozdulni és sétálni egyet. Délutánra már kevesebb csapadékot jósolnak, de azért az esernyőt semmiképp se hagyjuk otthon! 

Ez is érdekelhet

Elhalasztják a Balaton-átúszást
BelföldSportSzabadidő
Egy héttel elhalasztják a szombatra tervezett 44. Lidl Balaton-átúszást.
gomolyfelhő
Északkeleten gomolyfelhők zavarhatják meg a napsütést
BelföldMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
A magassági légörvény elhagyja térségünket. Bár eddig is nagyrészt száraz idő uralkodott, a hét első napján legfeljebb néhol lehet zápor északkeleten.
Nagyszerűen szerepelnek a diósgyőriek
BelföldMiskolcSport
Atlétika: U20-as és U23-as országos bajnokság, Szolnok.
Elhunyt Szolnoki Péter énekes, dalszerző, a Bon-Bon együttes társalapítója
BelföldKultúra
Szolnoki Péter énekes, dalszerző súlyos betegség következtében, 57. évében hunyt el - közölte a zenekar vasárnap a közösségi oldalán.