Ugrás a tartalomra

Kellemes, kánikulamentes nyári hétvége vár ránk

Létrehozva
Felhős, napos időszakok váltják majd egymást 25-30 fok körüli homérsékletekkel, záporra, zivatarra azonban kell készülni gyakorlatilag az ország bármely részén.
Kép

Jellemzően napos, kissé felhős idő várható a hétvégén, és még mindig kialakulhatnak záporok, zivatarok. A csütörtökön kezdődött melegedés hatására vasárnap már 25-32 Celsius-fok várható a legmelegebb órákban, míg hajnalban 10-17 fok lehet, de a szél élénk, helyenként erős lesz - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.

Pénteken a sok napsütést gomolyfelhők zavarják, amelyekből elszórtan alakulhat ki zápor, zivatar. A kezdetben élénk északnyugati, nyugati szél délutánra mérséklődik, gyengül, de zivatar idején átmeneti szélerősödés előfordulhat. A csúcshőmérséklet 21 és 26 fok között várható.

Szombaton változóan felhős időre kell számítani általában többórás napsütéssel, délen naposabb idő valószínű. Főként északnyugaton, északon lehet helyenként zápor, zivatar. A déli, délnyugati szelet kevés helyen kísérik élénk széllökések. A hőmérséklet hajnalban többnyire 9 és 15, délután 23 és 29 fok között várható.

Vasárnap változó felhőzetre kell készülni a több-kevesebb napsütés mellett. Több helyen kialakulhat zápor, zivatar, délen, délkeleten kisebb a csapadék valószínűsége. A délnyugati, déli szelet élénk, helyenként erős lökések kísérik. Hajnalban 10-17, délután 25-32 fok valószínű.

Címkék

Ez is érdekelhet

Elhalasztják a Balaton-átúszást
BelföldSportSzabadidő
Egy héttel elhalasztják a szombatra tervezett 44. Lidl Balaton-átúszást.
gomolyfelhő
Északkeleten gomolyfelhők zavarhatják meg a napsütést
BelföldMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
A magassági légörvény elhagyja térségünket. Bár eddig is nagyrészt száraz idő uralkodott, a hét első napján legfeljebb néhol lehet zápor északkeleten.
Nagyszerűen szerepelnek a diósgyőriek
BelföldMiskolcSport
Atlétika: U20-as és U23-as országos bajnokság, Szolnok.
Elhunyt Szolnoki Péter énekes, dalszerző, a Bon-Bon együttes társalapítója
BelföldKultúra
Szolnoki Péter énekes, dalszerző súlyos betegség következtében, 57. évében hunyt el - közölte a zenekar vasárnap a közösségi oldalán.