Az északnyugat fölé érkezett szakadozott felhősáv fokozatosan gomolyosodik, arrafelé délelőtt gyenge eső előfordulhat. Másutt is képződnek gomolyfelhők, melyekből délután szórványosan zápor, helyenként zivatar kialakulhat. Az északkeleti határ közelében lehet zártabb a felhőtakaró. A felhőzet, valamint a csapadékhajlam estére fokozatosan csökken. Az északnyugati, nyugati szelet többfelé élénk, néhol - főként a zivatarokat - erős lökések kísérhetik. A csúcshőmérséklet általában 23 és 28 fok között valószínű, de a felhősebb északkeleti tájakon ennél pár fokkal hűvösebb maradhat az idő. Késő estére 15 és 21 fok közé hűl le a levegő - írja a met.hu.
Újraindul a felmelegedés pénteken
Létrehozva
A csapadékveszély is jelentősen lecsökken.
Ez is érdekelhet
Csaknem öt százalékkal haladta meg
Májusban is a belföldi kereslet és a vidék teljesítménye húzta a turizmust: honfitársaink közül 4,9 százalékkal többen pihentek hazai tájainkon, mint egy éve ilyenkor.
Hamarosan hidegfront enyhít a forróságon
A jövő hét elején folytatódik a forróság, azonban közeledik a hidegfront, amely záporokat, zivatarokat hoz magával - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből.
40 fok, fokozódik a hőség
Folytatódik, fokozódik a hőség. A jövő hét közepén érkezhet változást hozó hidegfront.
Teljes ösztöndíj a Velencei Biennáléra
Magyar művészeti hallgatók is pályázhatnak június 30-ig. a 11. Hitay Alapítvány Művészeti Versenyre, amelynek nyertesei exkluzív szakmai programon vehetnek részt a 61. Velencei Biennálén, a világ egyik legjelentősebb kortárs művészeti eseményén.