Ugrás a tartalomra

Kedvezményeket kínál a MÁV-csoport az Európai Mobilitási Héten

Létrehozva
A MÁV-csoport idén is csatlakozik az Európai Mobilitási Hét programjához: keddtől egy héten át díjmentes kerékpárszállítással, kedvezményes autómentes napijeggyel, a hétvégén pedig színes fővárosi programokkal várják az utasokat.
Kép
mav_kerekparszallito.jpg
A Mobilitási héten ingyenes lesz a kerékpárszállítás a vonatokon. Fotó: MÁV

Felidézték: a hagyományosan szeptemberben megrendezett Európai Mobilitási Héttel, autómentes hétvégével és autómentes nappal évről évre arra buzdítják a közlekedőket, hogy válasszák a fenntarthatóbb, zöld közösségi közlekedést az autózás helyett.

A 2025-ös mobilitási hét mottója: "Mobilitás mindenkinek".

A MÁV-csoport különböző kedvezményekkel készül a rendezvényre. Az Építési és Közlekedési Minisztérium kezdeményezésére szeptember 16. és 22. között a MÁV-csoport nagyvasúti és HÉV-járatain, valamint a GYSEV járatain az utasok ingyenesen szállíthatják kerékpárjukat.
Ezeken a szerelvényeken külön díjmentes kerékpárjegy megváltása nem szükséges - írták, figyelmeztetve ugyanakkor arra, hogy az ingyenesség nem vonatkozik a kerékpárhelyjegyekre. Ezeket továbbra is meg kell vásárolni azokon az InterCity- és expresszvonatokon, valamint egyes InterRégió-járatokon, ahol a kerékpárszállítási kapacitás korlátozott.

Szeptember 21-én, vasárnap, az autómentes napon pedig a MÁV-csoport és a GYSEV helyközi járatain korlátlanul lehet utazni a 999 forintért megváltható autómentes napijeggyel. A helyjegyek és kerékpárhelyjegyek megváltása azonban ekkor is szükséges azon járatokra és szakaszokra, ahol az kötelező.
A napijegy szeptember 21-én 0 órától éjfélig korlátlan számú utazásra érvényes, azzal Érd, Ercsi és Csongrád helyi járatai is igénybe vehetők.

Az autómentes napijegy a Magyarország24 jeggyel azonos módon használható fel: kizárólag belföldi utazásra, helyközi járatokon, vasútnál csak a 2. kocsiosztályon vehető igénybe. Helyjegyes vonaton, 1. osztályon az adott vonatra, osztályra szükséges helyjegyeket, felárakat meg kell váltani, mint ahogy a Volán járatain történő helyfoglaláshoz szükséges helyjegyet is.

Az autómentes napijegyet már az online csatornákon (MÁV és MÁV+ app és jegy.mav.hu), a jegykiadó automatában, a pénztárakban és a Volán-járatokon is meg lehet vásárolni az adott napra.

A MÁV-csoport egyes helyi Volán-járatain szintén kedvezmények várják az utasokat: Bonyhádon szeptember 18-án, Sopronban szeptember 22-én minden utas díjmentesen utazik. Szegeden szeptember 16. és 22. között és szeptember 26-án egy személygépkocsi érvényes forgalmi engedélyének felmutatásával együttesen két felnőtt és három gyermek (maximum 18 éves korig) veheti igénybe menetjegy váltása nélkül a helyi autóbuszokat.

Az autómentes hétvégén, szeptember 20-21-én a fővárosban a kiskörúton tartandó rendezvényen külön standdal, járműbemutatóval, vasútbiztonsági kvízzel és gyermeksarokkal várja a MÁV-csoport az érdeklődőket.

Kép
mobilitasi_het_poszt.jpg

Címkék

Ez is érdekelhet

természetjáró idő
A madarak és fák világnapján tökéletes természetjáró idő lesz
BelföldMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
A madarad és fák napján az időjárás szinte tökéletes lesz a természetjáráshoz, majd csak estétől növekszik a záporok előfordulási esélye.
Magyar Péter: a mai nap annak a közös hitnek a beteljesedése, hogy Magyarország képes újra talpra állni
Belföld
A mai nap egy közösen megtett hosszú útnak és annak a közös hitnek a beteljesedése, hogy Magyarország képes újra talpra állni, újra hinni önmagában, és újra közös hazája lenni minden magyar embernek - jelentette ki Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés alakuló ülése után, szombaton a Kossuth Lajos téren.
Mentesítő vonatok indulnak szombat éjjel Budapestről vidékre
Belföld
Az Országgyűlés alakuló ülésének rendezvénye után, szombat este 23:30-kor mentesítő vonatok indulnak Budapestről a vidéki nagyvárosok irányába, hogy mindenki hazaérjen.
Ikszeltek a lányok
BelföldSport
Labdarúgás: Simple Női Liga NB I., 21. forduló: pontot szereztek a piros-fehérek.