Ugrás a tartalomra

Változik hétvégén a vasúti közlekedés, a miskolc felé közlekedő Intercityket is érinti

Létrehozva
A Hernád-Zemplén és Tokaj InterCitykkel utazóknak érdemes átfutni a Mávinform híreit indulás előtt.
Kép

Felsővezeték-karbantartás miatt a hétvégén csak egy vágányon közlekedhetnek a vonatok Aszód és Hatvan között, emiatt módosul több járat menetrendje a Budapest–Hatvan–Miskolc és a Vámosgyörk–Gyöngyös vonalon - közölte a Mávinform csütörtökön a honlapján.

Kiemelten a Mátra InterRégió vonatok esetében kell jelentősebb változásokra számítani szombaton és vasárnap, de néhány Hernád-Zemplén és Tokaj InterCity, valamint S77-es vonat és Agria InterRégió vonat esetében is módosul a menetrend - írták.

A hétvégén az IR85-ös Mátra InterRégió vonatok a Keleti pályaudvar felől – az utolsó esti indulást kivéve – csak Hatvan és Gyöngyös között közlekednek, és az ellenkező irányból is csak Gyöngyös és Hatvan között járnak.

Az összegzés szerint egyes vonatok pár perccel korábban vagy később indulnak, illetve érkeznek meg.

Szombaton Szerencs és Nyíregyháza között pótlóbusz közlekedik néhány esti Tokaj InterCity és személyvonat, továbbá szombaton és vasárnap hajnalban a Nyíregyházáról Miskolcra induló személyvonatok helyett.

A Turát és Újhatvant összekötő 3104-es út és a miskolci fővonal keresztezésénél lévő vasúti átjárót pénteken 22 óra és vasárnap 19 óra között teljes szélességben lezárják, az átkelésre nem használható. A terelőutat táblák jelzik.

A részletek a Mávinform honlapján olvashatók.

Ez is érdekelhet

Szivárvány Miskolc felett. Fotó: Almásiné Éva
Szivárványok után jön az újabb fordulat az időjárásban
BelföldMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Zápor, zivatar továbbra is előfordulhat, majd érkezik a kánikula.
fotók: Horváth Csongor
Hullámzó frontzóna: elsőfokú figyelmeztetést adtak ki Borsodban
BelföldMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Figyelmeztető előrejelzést adtak ki Magyarország területére hétfő éjfélig.
Jön a nyár első hőhulláma
Belföld
A jövő héten a túlnyomóan napos, derült időben fokozatosan emelkedik a nappali csúcshőmérséklet és beköszönt az év első hőhulláma: vasárnap délután már 32 és 37 Celsius-fok között alakulnak a maximumok.
Megszűnik a kancellári rendszer a szakképzésben
BelföldOktatás
Ezt az oktatási miniszter jelentette be szombaton.