Ugrás a tartalomra

Nőhet a tűzerő: HIMARS-okat vehet Magyarország

Létrehozva
HIMARS rakétatüzérségi eszközök és rakéták beszerzéséről is tárgyalt a Pentagonban Szalay-Bobrovniczky Kristóf – erről a honvédelmi miniszter beszélt nemrégiben a közmédiának nyilatkozva.
Kép
himars_raketa_honvedelem.hu_2511.jpg
HIMARS. Forrás: Honvedelem.hu

A honvédelmi miniszter elmondta, hogy a Trump-adminisztráció részéről egyértelművé tették: azokon a területeken, amelyeken Magyarországnak szüksége van technológiában vagy más eszközökben beszerzésekre, lehetőségünk lesz erre.

– Van egy listánk, egy 10 évre előrevetített haderőfejlesztési terv, mely tartalmazza a legkülönbözőbb területeken tervezett beszerzéseket – mondta Szalay-Bobrovniczky Kristóf, hozzátéve, hogy ezek között van olyan megoldás, amelyek esetében „minden valószínűség szerint az amerikai a legjobb és a legstabilabb, ilyen a rakétatüzérség is”.

Rámutatott, hogy a HIMARS rakétatüzérségi eszköz egy olyan képesség, „mely Magyarország stratégiai-védelmi elrettentési hálóját távolabbra tudja kihúzni, mint a jelenlegi. Ez nagy értéket jelentene. Valóban a HIMARS az a technológia, amelyre a legvalószínűbb megoldásként lehet tekinteni”, ugyanakkor – tette hozzá – mindezek beszerzéséhez előzetes amerikai kongresszusi felhatalmazás kell.

A folyamatot illetően 3-5 éves periódust jelölt meg, a HIMARS ugyanis kifejezetten keresett fegyverrendszer, a beszerzéseknél „sorállás” van, ezért határidőt sem lehet pontosan mondani.

Bővebben a Honvedelem.hu oldalon.

Ez is érdekelhet

gomolyfelhő
Északkeleten gomolyfelhők zavarhatják meg a napsütést
BelföldMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
A magassági légörvény elhagyja térségünket. Bár eddig is nagyrészt száraz idő uralkodott, a hét első napján legfeljebb néhol lehet zápor északkeleten.
Nagyszerűen szerepelnek a diósgyőriek
BelföldMiskolcSport
Atlétika: U20-as és U23-as országos bajnokság, Szolnok.
Elhunyt Szolnoki Péter énekes, dalszerző, a Bon-Bon együttes társalapítója
BelföldKultúra
Szolnoki Péter énekes, dalszerző súlyos betegség következtében, 57. évében hunyt el - közölte a zenekar vasárnap a közösségi oldalán.
Földrengés rázta fel álmaikból az embereket Magyarországon
BelföldKörnyezet
Vasárnap hajnali 4 óra 1 perckor 2,1 magnitúdójú földrengés keletkezett Magyarországon.