Ugrás a tartalomra

Marad a szürke, hideg idő

Létrehozva
Havazás már csak elvétve fordul elő és a szél is megszűnt, a hőmérő higanyszála viszont még a legmelegebb órákban is maximum négy fokig kúszik fel.
Kép
Fotó: Osztie Tibor

A HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzése szerint vasárnap délelőtt nyugat felől fokozatosan vékonyodik, szakadozik, majd határozottan csökken is a felhőzet - az esti órákra a Dunántúlon többfelé ki is derülhet az ég, míg a Dunától keletre nagyrészt borult marad az idő. Az északkeleti megyékben időszakos gyengülő havazás, hószállingózás még előfordulhat. Élénk lökések kísérhetik az egyre nagyobb területen nyugatira, délnyugatira forduló szelet.

A hőmérséklet csúcsértéke -2 és +4 fok között valószínű. Késő estére általában -5 és +1 közé hűl le a levegő, de a derült, hóval borított tájakon ennél hidegebb is előfordulhat.

A pmmonitoring.hu jelzése szerint a város túlnyomó részén kiváló a levegő a minősége, de azért van egy két kiugróan rossz érték: Pereces délen szennyezett, az Örömhegyen pedig erősen szennyezett értéket mutat a jelzőrendszer.
 

Ez is érdekelhet

A HungaroMet előrejelzéséből kiderül, milyen idő várható hétvégén
BelföldMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Visszatér a hőség a hétvégén: a nagyrészt felhőtlen időben a legmelegebb órákban ismét 30 Celsius-fok felett alakul a hőmérséklet, miközben csapadék továbbra sem várható.
A napfogyatkozás után ismét jön a nyári meleg
BelföldMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Csütörtökön a napsütésé lesz a főszerep, csak kevés helyen jelenhetnek meg vékony felhők az égen.
Látjuk-e a napfogyatkozást?
BelföldMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Hidegfront vonul át felettünk. Este láthatjuk a napfogyatkozást?
Köztársasági elnökké választották Baka Andrást
Belföld
Megválasztotta az Országgyűlés Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság volt elnökét köztársasági elnöknek kedden.