Ugrás a tartalomra

Itt kérhet segítséget, ha valakinek eltűnt szilveszterkor a kedvence

Létrehozva
Vasárnap estig hívható a Szilveszteri Állatmentő Ügyelet, amely a petárdázás, tűzijátékozás miatt elszökött kutyák és esetenként cicák hazajuttatásában segít országszerte.
Kép
Pintér Attila, Szilveszteri Állatmentő Ügyelet vezetője. Fotó: Facebook
Pintér Attila, a Szilveszteri Állatmentő Ügyelet vezetője. Fotó: magánarchívum

Már több mint tíz éve működik minden év végén az országos Szilveszteri Állatmenő Ügyelet, amely a szilveszteri durrogtatás és fényjelenségek miatt elszökő háziállatok hazajuttatásában segít. Az ügyelet több száz önkéntessel végzi a tevékenységét, amelyek között miskolciak is vannak, akiknek az elérhetősége: ITT található meg a chipleolvasó helyekkel együtt. 

A telefonos ügyelet a +36-70/501-71-42-es számon január 4-ig működik, de az ideiglenes befogadók még ezt követően is dolgoznak. Kérnek mindenkit, aki elkóborolt ebet lát a hétvégén, tárcsázza az ügyeleti számot! A talált állatokkal kapcsolatos teendőkről, vagy a kedvencüket kereső gazdik számára a Szilveszteri Állatmentő Ügyelet közösségi oldalán osztottak meg részleteket. 

Címkék

Ez is érdekelhet

Virágos Magyarország
Elindult a jelentkezés a 33. Virágos Magyarország versenyre
Belföld
Megkezdődött a 2026-os Virágos Magyarország verseny jelentkezési időszaka: a szervezők május 15-ig várják a települések regisztrációit az ország legnagyobb környezetszépítő kezdeményezésére.
Dávid Sándor
Elhunyt a legendás sportújságíró
BelföldSport
Életének 90. évében elhunyt Dávid Sándor Aranytollas újságíró, sportriporter.
napsütés időjárás
Időjárás: Sándor napján megszakad a tél?
BelföldMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Nagy területen megélénkül, megerősödik a szél. A hidegcsepp elhagyja térségünket, így szerdán már nagyobb területen lesz napos az idő és napközben csapadék sem valószínű.
Már elérhetők az adóbevallási tervezetek
Belföld
A NAV az idén is több mint 5,6 millió adózónak készítette el az szja-bevallási tervezetét. A dokumentumot az eSZJA-oldalon nézhetik meg azok, akik regisztráltak az Ügyfélkapu+-ra vagy a DÁP-ra.