Ugrás a tartalomra

Ezt kell tennie annak, aki robbanószert talál

Létrehozva
Mozgalmas évük volt a Magyar Honvédség tűzszerészeinek, a riasztások száma tavaly is elérte az egy évvel korábbit, megközelítve az 1700-at.
Kép
regi_lovedek_facebook.jpg
II. világháborús lövedék. Fotók: MH 1. Tűzszerész és Folyamőr Ezred Facebook

A statisztikai adatok alapján még nagy számban kerülnek elő háborúból visszamaradt robbanóeszközök, amelyek sok esetben vagy működőképesek, vagy állapotuk miatt érzékenyek és emiatt robbanásveszélyesek - hívta fel a lakosság figyelmét az MTI-nek adott híradásán keresztül az MH 1. Tűzszerész és Folyamőr Ezred.

Tavaly az ezred tűzszerészei megközelítőleg 20 tonna jellemzően a második világháborúból visszamaradt robbanótestet hatástalanítottak, vagy semmisítettek meg. A biztonságosan kivitelezett föld alatti robbantások során csaknem 600 kilogramm TNT és Semtex típusú robbanóanyagot használtak fel a katonák - olvasható a közleményben.

Kép
tűzszerész, Fotó: Facebook

A tájékoztatás szerint a múlt évben Fejér vármegyéből érkezett a legtöbb, 388 bejelentés, Pest vármegyéből 251, Veszprém vármegyéből pedig 171. A tavalyi évben összesen 305 esetben kellett soron kívül intézkedniük a katonáknak, a bejelentéstől számítva 24 órán belül.

Aki bármilyen robbanótestet vagy akár csak annak tűnő tárgyat talál, a saját és környezete biztonsága érdekében ne mozdítsa el a helyéről és azonnal értesítse a rendőrséget, ahonnan a bejelentést megkapja a Magyar Honvédség tűzszerész ügyelete.

- áll a közleményben. 

Kép
régi lövedékek. Fotó: Facebook

Címkék

Ez is érdekelhet

Nagyszerűen szerepelnek a diósgyőriek
BelföldMiskolcSport
Atlétika: U20-as és U23-as országos bajnokság, Szolnok.
Elhunyt Szolnoki Péter énekes, dalszerző, a Bon-Bon együttes társalapítója
BelföldKultúra
Szolnoki Péter énekes, dalszerző súlyos betegség következtében, 57. évében hunyt el - közölte a zenekar vasárnap a közösségi oldalán.
Földrengés rázta fel álmaikból az embereket Magyarországon
BelföldKörnyezet
Vasárnap hajnali 4 óra 1 perckor 2,1 magnitúdójú földrengés keletkezett Magyarországon.
Továbbra is sárga riasztás van érvényben vasárnap, zivatarok lehetséges kialakulása miatt
BelföldKörnyezet
Gomolyfelhős idő várható többórás napsütéssel. Sárga, azaz elsőfokú veszélyjelzést vezettek be vasárnap is, zivatarok lehetséges kialakulása miatt.