Ugrás a tartalomra

Az év eddigi legenyhébb napja volt a csütörtöki

Létrehozva
Jóval enyhébb volt az idő az ilyenkor megszokottnál.

A HungaroMet Zrt. pénteki Facebook-posztjában azt írták, hogy a markáns melegedés hatására csütörtökön az ilyenkor szokásosnál jóval enyhébb volt az idő. A keleti vármegyékben, ahol a felhőzet hosszabb időre felszakadozott, a maximum-hőmérséklet nagy területen meghaladta a 12 Celsius-fokot, egyes helyeken pedig a 15-16 fokot is elérte.

A bejegyzéshez készített infografika szerint az ország keleti, délkeleti részében 10-11 fokkal melegebb volt az ilyenkor szokásosnál, míg nyugaton az átlagos körül alakult a hőmérséklet. Országos átlagban 4,6 fokkal volt melegebb az ilyenkor szokásosnál.

A legmelegebbet Körösszakálon mérték, 16 fokot, a Békés vármegyei Eleken pedig 15,4 fokot.

Ez is érdekelhet

gomolyfelhő
Északkeleten gomolyfelhők zavarhatják meg a napsütést
BelföldMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
A magassági légörvény elhagyja térségünket. Bár eddig is nagyrészt száraz idő uralkodott, a hét első napján legfeljebb néhol lehet zápor északkeleten.
Nagyszerűen szerepelnek a diósgyőriek
BelföldMiskolcSport
Atlétika: U20-as és U23-as országos bajnokság, Szolnok.
Elhunyt Szolnoki Péter énekes, dalszerző, a Bon-Bon együttes társalapítója
BelföldKultúra
Szolnoki Péter énekes, dalszerző súlyos betegség következtében, 57. évében hunyt el - közölte a zenekar vasárnap a közösségi oldalán.
Földrengés rázta fel álmaikból az embereket Magyarországon
BelföldKörnyezet
Vasárnap hajnali 4 óra 1 perckor 2,1 magnitúdójú földrengés keletkezett Magyarországon.