Ugrás a tartalomra

Marad a borult idő csütörtökön és havazás is lehetséges

Létrehozva
Sárga, azaz elsőfokú riasztás figyelmeztet vármegyénkben, hogy az Északi-középhegységben akár 3-8 centiméter hó is hullhat.
Kép
Képünk illusztráció a Győri kapuból. Fotó: Osztie Tibor

Időjárás

Nagyrészt borult lesz az ég, de a nappali órákban a déli tájakon akár hosszabb időre is szakadozottá válhat a felhőtakaró. Csapadékzóna képződik, erősödik hazánk fölött, amely a nap folyamán fokozatosan az északi, északkeleti országrész fölé helyeződik. Arrafelé eleinte zömmel havazás, havas eső várható, majd dél felől ott is egyre többfelé folyékonyra válthat a halmazállapot - ugyanakkor az északi határ közelében egészen estig kitartóan hullhat a hó. Másutt esőre, záporra - néhol ónos esőre is - lehet számítani. Átmeneti szünetet követően késő délután nyugat, délnyugat felől felől újabb kiterjedt csapadékzóna érkezik: ebből a nyugati, északnyugati határ közelében helyenként már intenzíven havazhat, másutt késő estig nagyobbrészt még eső valószínű. A keleties irányú szél többfelé megélénkül. A legmagasabb nappali hőmérséklet csütörtökön tág határok között lesz: az Északi-középhegységben csupán fagypont közelében, míg a déli, délnyugati vidékeken 10 fok fölött, néhol 15 fok körül valószínű - délnyugat felé haladva lesz a melegebb. Késő este többnyire -1, +9 fok valószínű - írja honlapján a HungaroMet

Levegőminőség

Miskolcon és környékén többnyire megfelelő és elfogadható a levegő minősége a PM Monitoring Hálózat  adatai alapján. Légszennyezettséget: a Joysonnál, a Martinkertvárosi óvodánál és a Sajó hídnál mértek. Miskolc agglomerációjában Bükkszentkereszten szennyezett még a levegő csütörtök reggel.

Ez is érdekelhet

Hamarosan hidegfront enyhít a forróságon
BelföldMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
A jövő hét elején folytatódik a forróság, azonban közeledik a hidegfront, amely záporokat, zivatarokat hoz magával - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből.
40 fok, fokozódik a hőség
BelföldMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Folytatódik, fokozódik a hőség. A jövő hét közepén érkezhet változást hozó hidegfront.
Teljes ösztöndíj a Velencei Biennáléra
BelföldVilágKultúra
Magyar művészeti hallgatók is pályázhatnak június 30-ig. a 11. Hitay Alapítvány Művészeti Versenyre, amelynek nyertesei exkluzív szakmai programon vehetnek részt a 61. Velencei Biennálén, a világ egyik legjelentősebb kortárs művészeti eseményén.
Dohány, alkohol, készpénz – a NAV segít eligazodni az utazási szabályokban
BelföldVilágGazdaságBűnügy
Utazás előtt érdemes előre tájékozódni, mi kerülhet az útipoggyászba. A leggyakoribb problémát a megengedett mennyiséget meghaladó jövedéki termék, például cigaretta, alkohol behozatala jelenti; most a NAV segít eligazodni a szabályokban. A honlapján már elérhető a legfrissebb utastájékoztató.