Ugrás a tartalomra

Meghalt Nádasdy Ádám

Létrehozva
Meghalt Nádasdy Ádám nyelvész, költő, műfordító és esszéista, az Eötvös Loránd Tudományegyetem professor emeritusa.
Kép
nadasdy_adam-stekovics_gaspar.jpg
Fotó: Stekovics Gáspár Wikipedia

A modern magyar nyelvészet iskolateremtő alakja, Dante Isteni színjátékának és Shakespeare drámáinak újító fordítója, a nyelv és a szabadság fáradhatatlan hirdetője 79 éves volt.

Elment a „tanár úr”. Elment az ember, aki megtanított minket arra, hogy ne féljünk a saját nyelvünktől. Nádasdy Ádám halálával a magyar szellemi élet egyik legderűsebb, legszuverénebb alakja távozott, aki úgy tudott egyszerre lenni európai polgár és ízig-vérig magyar értelmiségi, hogy abban semmi ellentmondás nem feszült.

Halálhírét Török András, Budapest-történész jelentette be Facebook-oldalán. A szerző úgy fogalmazott, hogy a család kérésére „szomorúan tudatja”, hogy 2026. március 29-én elhunyt az „Eötvös Loránd Tudományegyetem professor emeritusa, a Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia és a Digitális Irodalmi Akadémia tagja, a Magvető Kiadó szerzője”.

Címkék

Ez is érdekelhet

Fehér Dániel hatalmasat tekert
BelföldSport
Kerékpár: Tour de Mátra, 16 kilométeres hegyi sprintverseny.
A sárga riasztás zivatarokra figyelmeztet hétfőn
BelföldKörnyezet
Felhős és napos időszakok válthatják egymást hétfőn. Elsőfokú riasztás van érvényben zivatarok lehetséges kialakulása miatt, amelyeket erős széllökések kísérhetnek.
Elhunyt a kétszeres magyar ralibajnok miskolci navigátor
BelföldSport
Rosszul lett egy autós rendezvényen Kertész Krisztián, meghalt a kétszeres magyar ralibajnok navigátor.
Ákos súlyos betegsége miatt lemondta nyári fellépéseit
BelföldKultúraCelebhírek
Idén tavasszal rosszindulatú daganatos betegséget diagnosztizáltak Kovács Ákos, Kossuth-díjas dalszerző-énekesnél.