Ugrás a tartalomra

Enyhén felhős, száraz napra számíthatunk pénteken

Létrehozva
Túlnyomóan derült idő várható, némi fátyolfelhővel és széllel. A hőmérséklet 27 Celsius fokig emelkedhet.
Kép
napindito avas virágzás
Virágba borult az Avasi református templom. Fotó: Mocsári László

Időjárás

Ma túlnyomóan derült vagy gyengén fátyolfelhős, napos idő várható, az északkeleti, keleti tájakon ugyanakkor gomolyfelhők is képződnek. Csapadék nem lesz. Napközben az északnyugati, északi szél ismét több helyen megélénkül, Szabolcs megye térségében meg is erősödhet. A hőmérséklet csúcsértéke 22 és 27 fok között alakul. Késő estére általában 12 és 21 fok közé hűl le a levegő - írja honlapján a HungaroMet

Levegőminőség

Miskolcon és környékén mindenhol jó a levegő minősége péntek reggel a PM Monitoring Hálózat mérései alapján. 

Ez is érdekelhet

Ingyenes vízosztás a vasút- és buszpályaudvarokon a hőségriasztás idején
Belföld
A MÁV-csoport vízosztással, párakapukkal készül a keddig tartó harmadfokú hőségriasztásra több helyszínen, egyben felhívja a figyelmet arra, hogy számos vasút- és buszállomásokon ivókutak üzemelnek.
Túlfogyasztás napja: július 30-ára feléltük a Föld idei erőforrásait
BelföldKörnyezet
A takarékos energiafelhasználás és a fenntartható energiaforrásokra való átállás a túlfogyasztás mérséklésének is kulcsa.
Napsütéses nyári meleg várható csütörtökön is
BelföldKörnyezet
Derült, felhőmentes időjárás várható csütörtökön. A legmagasabb nappali középhőmérséklet akár 37 Celsius fok is lehet.
Ismét kánikulára számíthatunk szerdán
BelföldKörnyezet
Derült, napos idő várható, a legmagasabb nappali hőmérséklet 30 és 35 Celsius fok között alakul.