Ugrás a tartalomra

Életbe lépett a vörös kód a kánikula miatt

Létrehozva
A hőség miatt szombat hajnaltól életbe lépett a vörös kód, amely várhatóan kedd éjfélig fog tartani - közölte Kátai-Németh Vilmos szociális- és családügyi miniszter szombaton.
Kép
Vízosztás Miskolcon. Fotó: Végh Csaba
A vörös kód idején figyeljünk oda idős embertársainkra. Fotó: Minap-archív/ Végh Csaba

Kátai-Németh Vilmos a Facebook-oldalára feltöltött videóban azt kérte mindenkitől, hogy a hőségriadó alatt különösen figyeljen az egyedül élő idős emberekre, a kisgyermekekre, a fogyatékossággal élő emberekre, a krónikus betegekre és a hajléktalan emberekre, mert ők fokozott veszélynek vannak kitéve - adta hírül az MTI. 

A szociális ellátórendszer és a gyermekvédelmi rendszer felkészült a nagy hőségre - tette hozzá.

A miniszter azt is kérte, ha valaki segítségre szoruló embert lát, ne menjen el mellette, hívja a 112-es segélyhívó vonalat. A régióban pedig a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Észak-Magyarországi Regionális Diszpécserszolgálatát is lehet hívni a 06-46/530-268 - as telefonszámon. 

Kép
A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Észak-Magyarországi Regionális Diszpécserszolgálatát is lehet hívni. Fotó: Juhász Ákos
A vörös kódnak két fontos célja van, egyrészt felhívja a társadalom figyelmét a rendkívüli helyzetre, másrészt a speciális eljárásrend alatt a szociális szektorban a diszpécserszolgálat jelzése alapján minden intézménynek fogadnia kell a hajléktalanokat, attól függetlenül, hogy kiknek nyújtanak szolgáltatást - tájékoztatott az MTI. 

Szombattól másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos a meteorológiai szolgálat előrejelzése alapján. A hőségriasztás kedd éjfélig tart - tudatták. 

Címkék

Ez is érdekelhet

Hogy tehetjük elviselhetőbbé az utazást az autóban? Tanácsok a hőségben
Belföld
A hőségben különösen fontos, hogy fokozott óvatossággal közlekedjünk autóval.
Valóban „visszatartják” a Dunát? – tévhiteket cáfol az Országos Vízügyi Főigazgatóság
BelföldKörnyezet
Az elmúlt napokban számtalan valótlan állítás látott napvilágot, amelyek alkalmasak a lakosság megtévesztésére, ezért tételesen cáfolják ezeket.
Ingyenes vízosztás a vasút- és buszpályaudvarokon a hőségriasztás idején
Belföld
A MÁV-csoport vízosztással, párakapukkal készül a keddig tartó harmadfokú hőségriasztásra több helyszínen, egyben felhívja a figyelmet arra, hogy számos vasút- és buszállomásokon ivókutak üzemelnek.