Ugrás a tartalomra

Avar és gaz ég egy borsodi település határában

Létrehozva
Nagy területen ég a gaz és az avar a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Sajókeresztúr határában, a lángok nem veszélyeztetnek semmit, és a közeli 26-os számú főút forgalmát sem korlátozzák – tájékoztatott a megyei katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője szerdán.

Dojcsák Dávid elmondta: mintegy ötven hektárnyi terület gyulladt ki, a tüzet a miskolci és a szendrői hivatásos tűzoltók oltják. Borsodban csak az elmúlt napon negyvenhárom helyszínen avatkoztak be a hivatásos tűzoltók szabad területen keletkezett tűz miatt. A megyében jelenleg tűzgyújtási tilalom van érvényben, a szabályok megszegése tűzvédelmi bírságot von maga után, amely húszezer forinttól hárommillió forintig terjedhet.

Kinti képünk csak illusztráció, forrása: katasztrofavedelem.hu.

Ez is érdekelhet

Kiesett a Volán
Borsod-Abaúj-ZemplénSport
Labdarúgás: gólokban is kifejezésre jutott az osztálykülönbség.
Tóth-Szántai József: Új ipari korszakot építünk a Bükk–Sajó térségben
Borsod-Abaúj-ZemplénGazdaságKörnyezet
Új ipari központ épülhet a Sajó-völgyében, ami erősebb lehet a debreceninél és egész Európában alig akad párja. A Völgytervvel kapcsolatban a miskolciak véleményére is kíváncsiak.
Még nem kell elengedni a nyarat: szeptemberben újra Kerekdomb Fesztivál Tállyán
Borsod-Abaúj-ZemplénKultúraGasztroSzabadidő
Szeptember közepén Tállya ismét megtelik zenével és kultúrával: szeptember 18. és 20. között rendezik meg a Kerekdomb Fesztivált. A háromnapos eseményen idén is egymás mellett kap helyet a könnyűzene, az irodalom, a színház, a gasztronómia és a természetjárás – a miskolciak pedig kedvezménnyel is válthatnak jegyet.
Baltával támadott meg egy pásztort
Borsod-Abaúj-ZemplénBűnügy
A rendőrök befejezték a rabló ügyét, aki baltával bántalmazott egy tanyán dolgozó pásztort a mobiltelefonjáért.