Ugrás a tartalomra

Riasztást adtak ki széllökések miatt Borsodra is

Létrehozva
Tovább erősödik, főként a Dunántúlon és északkeleten viharossá is fokozódik az északi, északnyugati szél az ország nagy részén csütörtökön reggel és kora délelőtt. Késő délutántól fokozatosan mérséklődik a légmozgás – jelentette az Országos Meteorológiai Szolgálat honlapján.
Kép
Forrás: met.hu

Borsod-Abaúj-Zemplén, Pest, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Vas, Veszprém és Zala megyére ezért elsőfokú figyelmeztetést adott ki a szolgálat.

A széllökések mellett északnyugat felől szűnni kezd a tartós csapadék, a Dunántúlon, valamint a középső területeken fokozatosan csökken a felhőzet. A keleti megyékben ugyanakkor a nap nagyobb részében még borult, esős idő lesz.

A hőmérséklet csúcsértéke 12 és 16 fok között várható, a keleti országrészben a nap első felében áll be a maximum. Késő estére 7 és 12 fok közé hűl le a levegő.

 

 

Ez is érdekelhet

Meglépett a Masterrel, mielőtt segített volna
Borsod-Abaúj-ZemplénMiskolcBalesetBűnügy
Balesetet okozó sofőrt keres a rendőrség.
Kiadták a riasztást Borsodban is
Borsod-Abaúj-ZemplénKörnyezet
Figyelmeztető előrejelzést adtak ki Magyarország területére szerda éjfélig.
Ónodi vártúrán tekertek
Borsod-Abaúj-ZemplénSport
Harmincketten gyűltek össze: Miskolcról indultak, majd a községtől visszafordultak és negyven kilométeres távot teljesítettek.
fagykár
Ötven éves hidegrekord dőlt meg Borsodban
Borsod-Abaúj-ZemplénKörnyezet
A leghidegebb Lénárddarócón volt, április 30-ra virradó hajnalban, ahol - 5 fokot mértek a meteorológusok.