Ugrás a tartalomra

Csemetenap Nyékládházán

Létrehozva
Facsemetéket ültet Nyékládháza városa az előző év újszülöttei számára. A 2019-es csemetéket szombaton délelőtt ajándékozták meg a város vezetői.
Preview Image
Csemetenap Nyékládházán | Juhász Ákos képgalériája

Hagyomány már Nyékládházán, hogy az előző évben született gyermekek számára facsemetéket ültet a város vezetése. Az idén szeptember 12-én, szombaton délelőtt már ötödik alkalommal köszöntötte Tóth Balázs polgármester úr a szülőket és gyermeküket, gyermekeiket.

A dinamikusan fejlődő városban az újszülöttek számának növekedése örvendetes tény, ami mostanra már a bölcsőde építését is indokolttá tette. A Dargay Attila Gyermekvarázs Bölcsőde az óvoda szomszédságában nyílt meg a múlt évben.

A 46 facsemetét a ládházi Sportparknál vehették birtokba a gyerekek és szüleik a polgármestertől és dr. Marcinkó Eszter aljegyző asszonytól. A fák adományozásáért, mint eddig minden évben, ezúttal is Laczik Lászlót illeti a köszönet. A példaértékű gesztus célja rokon a városban zajló fejlesztésekével. Azzal, hogy a fiatal családok, a felnövekvő gyermekek is érezzék, hogy itt vannak otthon, és minden okuk megmaradjon arra, hogy a továbbiakban is itt, itthon éljenek. A fák „tulajdonosai” és családjuk évről-évre újabb csoportot formálnak, amivel a közösség építésének is újabb lehetősége nyílik. Nyékládháza fejlődésének, gyarapodásának újabb, látványos kifejezése ez.

 

Ez is érdekelhet

Évekig verte édesanyját
Borsod-Abaúj-ZemplénBűnügy
A Miskolci Járási Ügyészség vádat emelt egy férfi ellen kapcsolati erőszak bűntette miatt, aki életvitelszerűen három évig az édesanyja lakásában lakott, rendszeresen vitát kezdeményezett vele, ezen alkalmakkor ököllel testszerte ütlegelte, rugdosta.
garázstűz katasztrófavédelem illusztráció
Lángokban állt egy garázs, a tűzoltók küzdöttek a pusztító tűzzel (frissítve)
Borsod-Abaúj-ZemplénBelföldBulvárBalesetHavaria
Teljes terjedelmében égett egy garázs Sátoraljaújhelyen, a tűzoltók nagy erőkkel dolgoztak a helyszínen.
Félpályán halad a forgalom a határon, baleset történt
Borsod-Abaúj-ZemplénBelföldBulvárBaleset
Félpályán halad a forgalom a Fő utca érintett szakaszán. Baleset történt Pácinban.
Pincetűz. Forrás: katasztrófavédelem
Füst és lángok ébresztették a felsőzsolcaiakat: tűz miatt riasztották a tűzoltókat
Borsod-Abaúj-ZemplénMiskolcBulvárHavaria
A tűzoltók a Móricz Zsigmond utcába vonultak ki. Tűz ütött ki Felsőzsolcán.