Ugrás a tartalomra

Az összetartás szimbólumának szánták a leleplezett alkotást

Létrehozva
Csütörtök délután felavatták a világfát felidéző szobrot.
Preview Image
Képgaléria! Fotó: Mocsári László

A magyar nép egységét szimbolizálja a Borsod-Abaúj-Zemplén Megye Nemzeti Összetartozás Emlékmű, aminek alapkövét június 4-én, a trianoni békediktátum aláírásának századik évfordulóján helyezték le a Megyeháza udvarán. A 2020-as esztendőt a nemzeti összetartozás évének nyilvánították. Ebből az alkalomból készült a szobor, ami a mindenkori nemzeti egységet és a megye lakosságának magyarság iránti elkötelezettségét hivatott jelképezni.
- Magyarország spirituális egységessége, melyet az elmúlt évszázadok alatt kivívtunk magunknak, mára nemzetünk identitásának egyik alapköve – fogalmazott köszöntőjében Bánné dr. Gál Boglárka, a megyei közgyűlés elnöke.

Kép

Tanulni a múltból

Riz Gábor miniszteri biztos avatóbeszédében hangsúlyozta, fontos, hogy emlékezzünk a nagy nemzeti tragédiáinkra.
- Lényeges hogy tiszteletünket fejezzük ki azok felé, akik áldozatai, elszenvedői voltak a sorscsapásnak: ők a nemzet lelkiismerete, a boldogabb magyar jövő záloga. Áldozatuk nem lehet hiábavaló, példájukból, sorsukból kell újrafogalmaznunk nemzetünk eljövendő napjait. Ilyen volt 1956 ismert és névtelen hőseinek krónikája is.
Bánné dr. Gál Boglárka, Riz Gábor és az emlékművet készítő Ekker Róbert szobrászművész együtt leplezték le az alkotást. Ezután a történelmi egyházak képviselői megáldották a Borsod-Abaúj-Zemplén Megye Nemzeti Összetartozás Emlékművet.

Ez is érdekelhet

Hat edzőmeccset játszanak
Borsod-Abaúj-ZemplénSport
Labdarúgás: elkészült a DVTK NB II-es csapatának programja.
Borsodi szakasszal bővült az Országos Kéktúra nyomvonala
Borsod-Abaúj-ZemplénKörnyezet
Az ország egyik legszebb völgyén, a Szelce-völgyön halad át Jósvafő és Szelcepuszta között az Országos Kéktúra új útvonala.
Túrát írtak ki Gyuri bácsi emlékére
Borsod-Abaúj-ZemplénSportSzabadidő
Szabadidősport: a híres bükki füves ember, Szabó György tiszteletére lehet majd gyalogolni, kocogni és futni.
A veterán járművek legszebbjei fokozták a retro hangulatot Szirmabesenyőn
Borsod-Abaúj-ZemplénSzabadidő
Idén is megrendezték, immár negyedik alkalommal a nagy sikerű Szirmabesenyői Oldtimer Szépségverseny és Kiállítást illusztris helyszínen, a Szirmay-kastély udvarán.