Ugrás a tartalomra

Embertelen körülmények között tartotta házi állatait

Létrehozva
Állatkínzás miatt emelt vádat a Kazincbarcikai Járási Ügyészség egy férfival szemben, aki embertelen körülmények között tartotta és éheztette több tucat házi állatát.
Kép
Képünk csak illusztráció

A vádirat szerint a férfi egy Kazincbarcikához közeli településen lévő családi házának udvarán kutyákat, juhokat, sertéseket és szárnyasokat tartott. A vádlott az állatokról nem gondoskodott, ételt és ivóvizet alig adott nekik és többségüknek az időjárási körülményekkel szemben menedékül szolgáló fedett, száraz helyet sem biztosított. A vádlott két kutyáját rövid láncra kötve tartotta és a kötelező oltásukról sem gondoskodott. A sertések ólját nem takarította, az állatoknak  arra sem volt módjuk, hogy lefeküdjenek. A tartási körülmények és a gondoskodás hiánya miatt az állatokat betegségek támadták meg. Az elhullott állatok tetemeit a vádlott az udvaron hagyta, a még életben maradt éhező társaik pedig arra kényszerültek, hogy azokból egyenek.

A tartási körülmények és a vádlott által tanúsított bánásmód, a gondozási kötelezettség  elmulasztása az állatok szenvedését okozta és alkalmas volt arra, hogy a vádlott által tartott valamennyi gerinces állat maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza.

Az ügyészség a büntetlen előéletű férfit 86 rendbeli állatkínzás vétségével vádolja és vele  szemben tárgyalás mellőzésével, büntetővégzés meghozatalára irányuló eljárásban próbaidőre felfüggesztett fogházbüntetés kiszabására tett indítványt a Kazincbarcikai Járásbíróságnak.

Ez is érdekelhet

Tűz ütött ki egy szobában
Borsod-Abaúj-ZemplénHavaria
Tűz keletkezett egy felújítás alatt álló ház egyik szobájában.
A vonaton hagyta a kutyáját, hogy megszabaduljon tőle
Borsod-Abaúj-ZemplénBűnügy
A Szerencsi Járási Ügyészség vádat emelt egy férfi ellen állatkínzás vétsége miatt, aki, hogy megszabaduljon az általa gondozott kutyától, vasúti szerelvény kerékpárszállító kocsijában hagyta.
Hat edzőmeccset játszanak
Borsod-Abaúj-ZemplénSport
Labdarúgás: elkészült a DVTK NB II-es csapatának programja.
Borsodi szakasszal bővült az Országos Kéktúra nyomvonala
Borsod-Abaúj-ZemplénKörnyezet
Az ország egyik legszebb völgyén, a Szelce-völgyön halad át Jósvafő és Szelcepuszta között az Országos Kéktúra új útvonala.