Ugrás a tartalomra

Sértetlenül került elő az eltévedt szlovák pár

Létrehozva
Áttévedt, és eltévedt szlovák pár felkutatásában vettek részt a borsodi rendőrök - számolt be a police.hu.
Kép
Forrás: police.hu

A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság Tevékenység-irányítási Központjába augusztus 21-én a déli órákban telefonált egy férfi. A bejelentő anyanyelvünket törve elmondta magáról, hogy szlovák állampolgár és hozzátartozójával, valamint kutyájukkal a reggeli órákban gombázni indultak. A kutya azonban elszaladt egy őz után. Ők a kutya után sietve letértek az ismert útvonalról és órák óta bolyonganak az erdőben, feltehetően már Magyarország területén vannak.

A rendőrök azonnal megszervezték az eltévedt személyek keresését. Az Edelényi és az Encsi Rendőrkapitányság állománya, - a társhatóságokkal történt folyamatos kapcsolattartás mellett - összehangolt kutatást hajtott végre, melynek eredményeként az esti órákban sértetlenül találták meg a kimerült párost.

A rendőrök vízzel látták el a reggel óta az erdőben kóborló embereket, akik leparkolt autójuktól légvonalban mintegy tizenöt kilométert tettek meg, majd őket sértetlenül átadtak a szlovák hatóságok munkatársainak.

Ez is érdekelhet

A hónap iskolaőre. Fotó: Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei rendőrség
Ő lett a hónap iskolaőre
Borsod-Abaúj-Zemplén
Elismerést kapott a hónap iskolaőre Borsod-Abaúj-Zemplénben.
2026. május 09-én reggel barnamedve (Ursus arctos) észlelés történt az Aggteleki Nemzet Park déli részén, Égerszög település külterületén, egy szórón.
Barnamedvét láttak az Aggteleki Nemzet Parkban
Borsod-Abaúj-ZemplénBelföldKörnyezet
Barnamedvét láttak az Aggteleki Nemzet Park déli részén, Égerszög település külterületén, egy szórón, szombat reggel – közölte a nemzeti park közösségi oldalán.
baleset illusztráció
Hármas karambolt történt a 26-os főúton
Borsod-Abaúj-ZemplénBaleset
A 7-es kilométernél, Sajókeresztúrnál volt szükség tűzoltói beavatkozásra.
Nagyon kikapott a Vasút
Borsod-Abaúj-ZemplénSport
Labdarúgás: Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei I. osztály, 27. forduló: négy gólos vereséget szenvedtek a zöld-fehérek.