Ugrás a tartalomra

Szántóföldön dobálta el a kábítószert - vádat emeltek ellene

Létrehozva
Egy férfi, aki jelentős mennyiségű kábítószert szállított, a közúti rendőri ellenőrzés elől menekülve a szántóföldön dobálta el az anyagot. 

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Főügyészség vádat emelt egy férfi ellen kábítószer-kereskedelem bűntette miatt, aki autójában jelentős mennyiségű kábítószert szállított, a közúti rendőri ellenőrzés elől menekülve a szántóföldön dobálta el a kábítószert - írja közleményében a főügyészség. Az eset két éve történt.

A vádirat szerint a vádlott 2021. év tavaszán jövedelemszerzés céljából ismeretlen forrásból szerzett kábítószert és azt értékesítette. Május hónap elején a délutáni órákban személygépjárműjével 84 db pakettre csomagolt és eladásra szánt porszerű anyagú kábítószert szállított. Egy körforgalomhoz érve észlelte, hogy gépjárműellenőrzés miatt rendőri intézkedés történik. Ezt el akarta kerülni, ezért lehúzódott egy kanyarodó sávba, megállt és az autóját hátrahagyva, a szántóföldön futásnak eredt Mezőkövesd irányába - írják.

A vádlottat a rendőrök üldözték, eközben a ruházatában lévő kábítószerekből három nagyobb méretű pakettet eldobott. 

A nyomozó hatóság a vádlottól lefoglalta az egységekre csomagolt kábítószereket, amelyek összességükben meghaladták a jelentős mennyiség alsó határát.

Az ügyészség a más ügyben fogvartartásban lévő büntetett előéletű vádlottal szemben fegyházbüntetést és közügyektől eltiltást indítványozott a kábítószerek elkobzásával. 
 

Ez is érdekelhet

Kérdőre vonta, majd megszúrta a sértettet egy fiatal Serényfalván
Borsod-Abaúj-ZemplénBűnügy
A Miskolci Járásbíróság elrendelte annak a fiatalkorúnak a letartóztatását, aki a megalapozott gyanú szerint 2026. május 11-én délután odalépett a sértetthez a Serényfalva külterületén lévő buszmegállóban, őt kérdőre vonta egy testvérét ért incidens miatt, s miután a sértett nemleges választ adott neki, a terhelt – vélhetően egy pillangókéssel – a hasán és a veséjénél megszúrta.
Súlyosan bántalmazhatta feleségét egy ónodi férfi - letartóztatták
Borsod-Abaúj-ZemplénBűnügy
A Miskolci Járásbíróság elrendelte annak az ónodi férfinak a letartóztatását, aki a megalapozott gyanú szerint évek óta bántalmazta feleségét.
A tűzoltóknak köszönheti a szabadságát egy őz
Borsod-Abaúj-ZemplénKörnyezet
Kerítés közé szorult őz mentéséhez kérték a tűzoltók segítségét Sajószentpéteren.
Sikkasztásért és pénzmosásért feleltek a vádlottak
Borsod-Abaúj-ZemplénBűnügy
Ítéletet hozott a Mezőkövesdi Járásbíróság azoknak a vádlottnak az ügyében, akikkel szemben sikkasztás és pénzmosás bűntette miatt indult büntetőeljárás.