Ugrás a tartalomra

Kétmillió forintot zsarolt ki a postástól 

Létrehozva
A vádlott nő a településen kézbesítőként dolgozó nőt valótlanul azzal vádolta, hogy hivatalos iratait hanyagsága miatt nem kapta meg. Feljelentéssel fenyegetve csaknem kétmillió forintot zsarolt ki tőle.
Kép
Képünk illusztráció / Fotó: MTI / Jászai Csba

A Mezőkövesdi Járási Ügyészség vádat emelt a nő ellen zsarolás bűntette miatt – tájékoztatta szerkesztőségünket a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Főügyészség.

A leírtak szerint a vádlott 2022 május hónaptól egészen december végéig a borsodi településen kézbesítőként dolgozó nőnek valótlanul azt állította, hogy hanyagul végzi a munkáját és a mulasztásai miatt nem kerültek részére kikézbesítésre egy hagyatéki eljárással kapcsolatos hivatalos iratok, többek között gépjármű-törzskönyv, így őt jelentős anyagi hátrány érte. Azt mondta a kézbesítőnek, hogy munkahelyén bepanaszolja, feljelenti és azzal is fenyegette, hogy megvereti. 

Az így megfélemlített sértettől készpénzt követelt, aki féltve a munkahelyét saját munkabéréből, örökségéből, illetőleg kölcsönökből esetenként több százezer forintot adott át a vádlottnak, aki a készpénz átvételének helyeként jellemzően a település temetőjét határozta meg.

A sértett összesen közel kétmillió forint készpénzt adott a vádlottnak, azonban az elszenvedett lelki gyötrelmektől rendkívül rossz pszichés állapotba került, megbetegedett, majd nem látván más kiutat feljelentést tett a rendőrségen.

Az ügyészség a büntetett előéletű vádlottal szemben börtönbüntetést és közügyektől eltiltást indítványozott. 

Ez is érdekelhet

Fotó: FKI
Leszakadt villanyvezetékek és ágak: egy autót maga alá temetett egy fa Borsodban
Borsod-Abaúj-ZemplénMiskolcHavaria
Huszonhatszor volt szükség pénteken Borsod-Abaúj-Zemplén megyében a hivatásos tűzoltókra.
kőrispusztító bogár
Baj van: Borsodban is felbukkant a veszélyes kőrispusztító bogár
Borsod-Abaúj-ZemplénBelföldGazdaságKörnyezet
Már nemcsak csapdában, hanem fertőzött fában is megtalálták a kőrisrontó karcsúdíszbogarat Borsod-Abaúj-Zemplénben.
véradás
Akár három ember életét is megmenthetjük véradással a jövő héten
Borsod-Abaúj-ZemplénEgészség
Miskolcon kívül Arnóton, Füzérkomlóson és Ináncson nyílik lehetőség véradásra augusztus 10. és 14. között.
Eltakarította a telefonokat, de elfogták a rendőrök
Borsod-Abaúj-ZemplénBűnügy
Egy alaposnak szánt nagytakarítás után nemcsak a por tűnt el az egyik kazincbarcikai hivatalból, hanem három értékes mobiltelefon is.