A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársai huszonkét ittas sofőrt szűrtek ki a forgalomból az év tizennyolcadik hetében, mielőtt még balesetet okozhattak volna - írja a police.hu.
A rendőrök a tavaszi hónapokban is kiemelt figyelmet fordítanak a közúti ellenőrzések során az ittas, illetve bódult vezetők kiszűrésére, mivel akik így vesznek részt a forgalomban, azok magas kockázati tényezőt jelentenek a biztonságos közlekedés számára. Hangsúlyozni kell, hogy az ittas, vagy bódult állapotban elkövetett járművezetés bírósági eljárást is vonhat maga után - írja a rendőrségi portál.
A vármegye útjain április 29-e és május 5-e között történt közúti közlekedési balesetek során öt esetben volt ittas, egyben pedig bódult sofőr az okozó. A járőrök az adott időszakban ugyanakkor huszonkét ittas állapotban a volán mögé ült sofőrt szűrtek ki a forgalomból, mielőtt még közúti közlekedési balesetet okozhattak volna - tudatta a police.hu.