Ugrás a tartalomra

Megelevenedtek a hatvanas évek a szirmabesenyői oldtimer kiállításon

Létrehozva
A legkülönlegesebb veterán járműveket keresték a nagyszabású, országos szépségversenyen.
Preview Image
Osztie Tibor képgalériája

Mostanra egyedi rendezvénnyé nőtte ki magát a III. Szirmabesenyői Oldtimer Kiállítás és Szépségverseny, amelyet június 14-én, szombaton a Szirmay-kastély udvarán rendeztek, mintegy 150 jármű részvételével. Az esemény fő támogatója Bodnár Krisztián Szirmabesenyő polgármestere és a nagyközség önkormányzata volt. 

Az ország minden tájáról, többek között Béke Antal legendás polgári autótelepéről, a Csirketelepről is érkeztek oldtimerek. Egy restaurált Ikarus buszban egész nap nyüzsögtek a gyerekek. Az MVK Zrt. szintén rendelkezésre bocsátott két veterán buszt, amelyek két óránként szállították az érdeklődőket Szirmabesenyő területén. A versenyt retro kvíz, valamint alkatrész- és motoros ruházati börze és vásár egészítette ki a harmincas évektől napjainkig. 

Kép
Szirmabesenyői Oldtimer Kiállítás
Fotók: Osztie Tibor

Koncertjével a Dynamite Dudes teremtett nosztalgikus buli hangulatot, aki pedig megéhezett, a Miskolci ELVI, gasztronómiai kínálatából választhatott a retro ízek és frissítők közül. Az oldtimer kiállítással egyidőben a kastély termeiben XIII. Botanica Exotica – Kaktusz- és egzotikus növénykiállítást lehetett megtekinteni. 

- Idén először önálló rendezvényként szerveztük meg Szirmabesenyőn az oldtimer kiállítást és szépségversenyt, ami évről évre dinamikusan fejlődik. Ez mind a jelentkezők, mind az érdeklődők számában is jól mérhető volt. A kezdeti száz járműhöz képest, most több mint százötven autó nevezett be és érkeztek szerte az országból, Budapestről és Békéscsabáról is – mondta Lengyel Roland szervező. 

Kép
Szirmabesenyői Oldtimer Kiállítás

- Ebben az évben a fókusz a hatvanas éveken volt, mind a zenei, mind a gasztronómiai programokban, illetve az autók tematikus rendszerezésében is ez volt a fő irányvonal. Megjelentek azok az oldtimeres veterán kategóriák is, amelyeket nagyon régóta vártunk és igazán presztizst adnak a rendezvénynek. A versenyzőket négy fős szakmai zsűri értékelte, külön a keleti, a nyugati és az amerikai autókat, illetve a motorokat – fejtette ki. 

Elárulta, hogy egy 2-3 éves kisfiúnak külön kategóriát alkottak a versenyen, aki az édesapjával érkezett egy kis távirányítású Mercedes-ben ülve, mert így közönség díjban részesülhetett. Az 1910-es évekből származó motorokat is díjazták. Hozzátette, hogy egyébként valamennyi generáció képviseltette magát és mind családiasság, mind a szakmai kapcsolatok szempontjából jó hangulat alakult ki. 

Kép
Szirmabesenyői Oldtimer Kiállítás

- A véletlen hozta így, hogy éppen az oldtimer kiállítással egy időben rendezték meg tizenharmadik alkalommal a Botanica Exotika kaktuszkiállítást a Szirmay-kastélyban, amire ők már egy éve lefoglalták az időpontot és helyszínt. Egyébként a két rendezvény egymást erősítette, jót tettek egymásnak, bár tematikájában a kettő eltért egymástól. Úgyhogy szerencsésen alakult ez a kettősség is – osztotta meg Lengyel Roland.

Ez is érdekelhet

Évekig verte édesanyját
Borsod-Abaúj-ZemplénBűnügy
A Miskolci Járási Ügyészség vádat emelt egy férfi ellen kapcsolati erőszak bűntette miatt, aki életvitelszerűen három évig az édesanyja lakásában lakott, rendszeresen vitát kezdeményezett vele, ezen alkalmakkor ököllel testszerte ütlegelte, rugdosta.
garázstűz katasztrófavédelem illusztráció
Lángokban állt egy garázs, a tűzoltók küzdöttek a pusztító tűzzel (frissítve)
Borsod-Abaúj-ZemplénBelföldBulvárBalesetHavaria
Teljes terjedelmében égett egy garázs Sátoraljaújhelyen, a tűzoltók nagy erőkkel dolgoztak a helyszínen.
Félpályán halad a forgalom a határon, baleset történt
Borsod-Abaúj-ZemplénBelföldBulvárBaleset
Félpályán halad a forgalom a Fő utca érintett szakaszán. Baleset történt Pácinban.
Pincetűz. Forrás: katasztrófavédelem
Füst és lángok ébresztették a felsőzsolcaiakat: tűz miatt riasztották a tűzoltókat
Borsod-Abaúj-ZemplénMiskolcBulvárHavaria
A tűzoltók a Móricz Zsigmond utcába vonultak ki. Tűz ütött ki Felsőzsolcán.