Ugrás a tartalomra

A mai naptól elérhető egy életmentő defibrillátor Mályiban a Madármentő Állomáson

Létrehozva
"Hogy ne csak madarakat mentsünk" - felütéssel jelentette be a közösségi médiában a Madármentő Állomás Mályi, hogy mostantól bárki számára elérhető egy életmentő készülék a telephelyükön.
Kép
defibrillatormalyi2.jpg

Ahogy a bejegyzésben írják: "Három éve pont egy hosszú műtétsorozatról tartottunk haza. Már majdnem hazaértünk, amikor azt láttuk, hogy egy ember fekszik egy teherautó mellet Mályiban. Többen már ott voltak és próbálták életben tartani az utca közepén fekvő embertársunkat. Háromperces váltásban csináltuk az újraélesztést, amíg oda nem ért a mentő. Ha van a közelben egy AED defibrillátor, akkor lehet, hogy nagyobb eséllyel sikerült volna az újraélesztés. Nagyon megviselt, hogy ott halt meg a helyszínen és nem tudtunk rajta segíteni."

Ezért a madármentők úgy döntöttek, hogy saját defibrilátort telepítenek a madármentő állomáson, amelyet bárki számára elérhetővé tesznek.

A közlésük szerint, a mai naptól - december 22. - kezdve Mályiban a Madármentő Állomáson mindenki számára elérhetővé tettek egy AED defibrillátor készüléket, amely 0-24 órában elérhető bárki számára a közelben.

 

Kép
defibrillatormalyi3.jpg

A gép a fedelének felnyitása után azonnal elindul és magyar nyelven elmondja az utasításokat. Csak két elektródát kell a betegre tenni, a gép mindent megcsinál, és jelzi azt is, mikor kell egy adott gombot megnyomni. Ezután folytatni kell a beteg ellátását, és ebben is segít a berendezés.

A madármentők azt kérik, hogy ha ők nem tartózkodnak az állomáson, akkor a berendezés hozzáférése érdekében hívják ezt a számot (amely a helyszínen is fel van tüntetve): 0630-093-9287, és a gép tíz másodpercen belül elérhető lesz.

A defibrillátor életmentési céllal akár elvihető a közelben lévő beteghez is. Természetesen ésszerű távolságon belül. Visszaszolgáltatási kötelezettséggel. De azt gondoljuk, ezt mondani sem kell.

Ez is érdekelhet

A vonaton hagyta a kutyáját, hogy megszabaduljon tőle
Borsod-Abaúj-ZemplénBűnügy
A Szerencsi Járási Ügyészség vádat emelt egy férfi ellen állatkínzás vétsége miatt, aki, hogy megszabaduljon az általa gondozott kutyától, vasúti szerelvény kerékpárszállító kocsijában hagyta.
Hat edzőmeccset játszanak
Borsod-Abaúj-ZemplénSport
Labdarúgás: elkészült a DVTK NB II-es csapatának programja.
Borsodi szakasszal bővült az Országos Kéktúra nyomvonala
Borsod-Abaúj-ZemplénKörnyezet
Az ország egyik legszebb völgyén, a Szelce-völgyön halad át Jósvafő és Szelcepuszta között az Országos Kéktúra új útvonala.
Túrát írtak ki Gyuri bácsi emlékére
Borsod-Abaúj-ZemplénSportSzabadidő
Szabadidősport: a híres bükki füves ember, Szabó György tiszteletére lehet majd gyalogolni, kocogni és futni.