Őrizetbe vett a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Észak-magyarországi Bűnügyi Igazgatósága egy ukrán-magyar kettős állampolgárt, akitől összesen hatvanezer doboz zárjegy nélküli cigarettát foglaltak le – tájékoztatta a hatóság vasárnap az MTI-t.
Egy parkolóban csaptak le a csempészre
A NAV közleménye szerint a férfi egy Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei település parkolójában pakolta járműve rakterét, amikor a pénzügyi nyomozók a bevetési igazgatóság pénzügyőreinek segítségével rajtaütöttek.
Az ellenőrzés során egy dobozos teherautót vizsgáltak át, amelyből előkerült a nagy mennyiségű, adózatlan cigaretta. A zárjegy nélküli dohánytermékeken túl a jármű utasteréből mobiltelefonokat, a jármű mozgásával összefüggő eszközöket, valamint nyugtákat is lefoglaltak, továbbá magát a járművet is.
100 milliós csalás
A hatóságok a gyanúsítottat a központi költségvetésnek okozott, több mint 100 millió forintos vagyoni hátrány miatt költségvetési csalás bűntettének gyanújával hallgatták ki, majd őrizetbe vették.