Ugrás a tartalomra

Nem aprózta el, hatvanezer doboz zárjegy nélküli cigarettával bukott le

Létrehozva
A Miskolci Járásbíróság bűnügyi felügyeletét rendelte el annak a férfinak, aki a megalapozott gyanú szerint hatvanezer doboz zárjegy nélküli cigarettát szállított kisteherautójával.
Kép
Hatvanezer doboz illegális cigarettával furikázott, lekapcsolták. Fotó: police.hu (illusztráció)

A rendelkezésre álló adatok szerint 2026. január 15-én a délutáni órákban egy tiszaújvárosi étterem parkolójában az adóhatóság ellenőrzés alá vonta a gyanúsított kistehergépkocsiját, melyből 60 ezer doboz különböző márkájú, zárjegy nélküli cigaretta került elő - adta közre a Miskolci Törvényszék.

A férfi a raktérben lévő jövedéki termékeknek sem az eredetét, sem a birtokban tartásának jogszerűségét nem tudta hitelt érdemlően igazolni. A szállítmány kiskereskedelmi eladási ára több mint 136 millió forint. A terhelt cselekményével a központi költségvetésnek összesen több mint 100 millió forint vagyoni hátrányt okozott. Cselekménye – bizonyítottság esetén – alkalmas lehet költségvetési csalás minősített esetének megállapítására.

Bár a bűncselekmény nagy tárgyi súlyú és a kiszabható büntetés 2-8 évig terjedő szabadságvesztés, a bíróság a szökés, elrejtőzés veszélye ellen hatóként értékelte a gyanúsított személyi, speciális családi körülményeit, továbbá a hatóságokkal való eddigi együttműködésére figyelemmel nem tartotta megállapíthatónak azt, hogy a férfi a bizonyítást a későbbiekben veszélyeztetné, ahogyan álláspontja szerint arra sem lehetett alappal következtetni, hogy a terhelt bűncselekmények elkövetésével tartaná fenn magát, így a bűnismétlés veszélye sem reális.

Mind erre figyelemmel a bíróság az ügyészség letartóztatásra irányuló indítványát elutasította és 2026. május 16. napjáig elrendelte a gyanúsított bűnügyi felügyeletét, amelynek keretében a lakóhelyét jelentő település közigazgatási területét nem hagyhatja el és rendszeresen jelentkeznie kell az illetékes rendőrkapitányságon.

A végzés nem végleges.

Ez is érdekelhet

Egy tanösvény minden hétre – a Kilátóban a bükki túraútvonalak nyomában
Borsod-Abaúj-ZemplénMiskolcÉletmódEgészségSzabadidőKörnyezet
A Kilátó vendége Bíró Tibor, a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság ökoturisztikai és környezeti nevelési osztályvezetője, aki a Bükk ismert és kevésbé ismert arcát mutatja be.
mezőkeresztesi gólya
Horror Mezőkeresztesen: nem ritkák a véres harcok a gólyáknál
Borsod-Abaúj-Zemplén
Szétvert fejjel, súlyos sérülésekkel zuhant ki a fészekből két mezőkeresztesi kisgólya, miután egy idegen gólya rátámadt a fészekben lévő fiókákra. A szakértő szerint a gólyák közötti kíméletlen harcok nem ritkák, a mostani eset azonban kirívónak számít.
Citromsárgába borult Borsod
Borsod-Abaúj-ZemplénMiskolcBelföld
Figyelmeztető előrejelzést adtak ki Borsod-Abaúj-Zemplén területére kedd éjfélig.
AI-val manipulált fotókkal próbálta megtéveszteni a NAV-ot egy borsodi vállalkozó
Borsod-Abaúj-ZemplénBűnügy
Mesterséges intelligenciával, szerkesztőprogrammal manipulált fotókkal akarta kijátszani a NAV Borsod-Abaúj-Zemplén megyei munkatársait egy vállalkozó.