Ugrás a tartalomra

Késsel és dezodorral támadt az eladóra

Létrehozva
Késsel a kezében bement egy tiszaújvárosi üzletbe, majd az ott tartózkodó tulajdonost a napi bevétel átadására szólította fel.

A Mezőkövesdi Járásbíróság elrendelte annak a férfinak a letartóztatását, akit megalapozottan gyanúsítanak azzal, hogy 2026. február 2-án a délutáni órákban késsel a kezében bement egy tiszaújvárosi üzletbe, majd az ott tartózkodó tulajdonost a napi bevétel átadására szólította fel. Követelésének nyomatékosítása érdekében a férfi több alkalommal dezodort fújt a sértett irányába, aki egy függönyt maga elé húzva próbált védekezni. Mivel a nő nem tett eleget a felszólításnak, a gyanúsított a pulton elhelyezett táskát magához véve elmenekült a helyszínről.

A cselekmény – bizonyítottság esetén – alkalmas lehet a rablás minősített esetének megállapítására.

A bíróság álláspontja szerint a bűncselekmény kiemelkedő tárgyi súlya és az ezért kiszabható büntetés miatt fennáll a szökés vagy elrejtőzés veszélye, amelyet a gyanúsított személyi körülményei nem ellensúlyoznak kellő mértékben. Emellett megalapozottan feltehető, hogy szabadlábon hagyása esetén újabb, szabadságvesztéssel fenyegetett bűncselekményt követne el. Ezeket mérlegelve a bíróság 2026. március 4. napjáig elrendelte a gyanúsított letartóztatását.

A végzés végleges - közölte a Miskolci Törvényszék.

Címkék

Ez is érdekelhet

Azt akarta, hogy elvigyék a rendőrök – maga hívta a 112 segélyhívót
Borsod-Abaúj-ZemplénBűnügy
Ítéletet hozott a Miskolci Törvényszék annak a vádlottnak az ügyében, aki a megállapított tényállás szerint 2025. október 12-én – egész napos italozást követően és élettársával való vita után – sajóvelezdi otthonából késő este felhívta a 112 segélyhívót, mert szerette volna, hogy elvigyék a rendőrök.
Aranyérmes a MEAFC
Borsod-Abaúj-ZemplénSport
Kosárlabda: a Miskolci Egyetem körcsarnokában rendezték a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei férfi felnőtt bajnokság helyosztó mérkőzéseit.
Több millió forintot zsebeltek be a kristállyal kereskedő dílerek, de elfogták őket
Borsod-Abaúj-ZemplénBűnügy
Ítéletet hozott a Miskolci Törvényszék azoknak a vádlottaknak az ügyében, akikkel szemben kábítószer-kereskedelem bűntette és más bűncselekmények miatt indult büntetőeljárás.