Ugrás a tartalomra

Mellkason szúrta testvérét egy vilmányi férfi

Létrehozva
A terhelt a földre eső sértettet még két alkalommal fejbe rúgta és eszméletlen állapota ellenére csak másfél nap elteltével hívott hozzá segítséget.

A Miskolci Járásbíróság elrendelte annak a gyanúsítottnak a letartóztatását, aki a rendelkezésre álló adatok szerint 2026. február 7-én este Vilmányban közös italozást és előzetes szóváltást követően dulakodni kezdett testvérével, majd egy 13,5 cm pengehosszúságú késsel mellkason szúrta. A terhelt a földre eső sértettet még két alkalommal fejbe rúgta és eszméletlen állapota ellenére csak másfél nap elteltével hívott hozzá segítséget - közölte a Miskolci Törvényszék.

A gyanúsított cselekménye – bizonyítottság esetén – alkalmas lehet emberölés kísérletének a megállapítására.

Mint írják, a férfivel szemben igen súlyos büntetés kiszabása várható, így esetében fennáll a szökés, elrejtőzés veszélye. Személyi körülményei és életvitele alapján veszélyt jelent környezetére, szabadlábon hagyása esetén tartani lehet a bűnismétléstől. A bíróság ezért 2026. március 13. napjáig elrendelte a terhelt letartóztatását.

A végzés végleges.
 

Ez is érdekelhet

Több hektáron kigyulladt az aljnövényzet egy erdős területen
Borsod-Abaúj-ZemplénHavaria
Kigyulladt az avar és az aljnövényzet Boldogkőújfalu külterületén, egy erdőben.
Kifosztássá fajult a kéretlen segítség
Borsod-Abaúj-ZemplénBűnügy
A Kazincbarcikai Járási Ügyészség vádat emelt egy férfi ellen kifosztás bűntette miatt, aki az időskorú nőt tiltakozása ellenére lépcsőn vezette, majd szatyrából eltulajdonította a pénztárcáját.
MÁV pályakarbantartás
Éjszakai zajjal járó munkavégzés várható több miskolci vasútvonalon
Borsod-Abaúj-Zemplén
A Miskolc–Hidasnémeti és a Miskolc–Nyíregyháza vonalak több szakaszán, illetve Mezőkövesden végez éjszakai zajjal járó munkát a MÁV - értesültünk a MÁV Kommunikációs Igazgatóságának sajtóközleményéből.
tűzoltó katasztrófavédelem
Több hektáron ég az aljnövényzet Borsodban
Borsod-Abaúj-ZemplénHavaria
A tűzoltók már a helyszínen vannak.