Ugrás a tartalomra

Kitépte az aranyláncot a sértett nyakából

Létrehozva
Ítéletet hozott a Tiszaújvárosi Járásbíróság annak a vádlottnak az ügyében, aki kitépett egy aranyláncot a sértett nyakából Tiszaújvárosban.

A megállapított tényállás szerint az ittas állapotú vádlott 2025 márciusában a délutáni órákban Tiszaújvárosban a Városi Könyvtár épülete előtti járdaszakaszon a sértett mellé lépett, majd megragadta a nő több mint 250.000 forint értékű arany nyakláncát, és egy erőteljes mozdulattal kitépte a nyakából. Ennek következtében a nyaklánc elszakadt és a rántás erejétől a sértett a földre zuhant. A vádlott az ilyen módon erőszakkal elvett nyaklánc egyik darabjával és az azon lévő arany medállal a helyszínről elmenekült. Rövid időn belül azonban elfogásra és előállításra került - közölte a Miskolci Törvényszék.

A bíróság a vádlottat rablás bűntette miatt 5 év 3 hónap szabadságvesztésre és 6 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Enyhítő körülményként értékelte a bíróság azt, hogy a terhelt beismerte és megbánta tettét. Súlyosító körülmény volt a vádlott ittas állapota, büntetett előélete, az elkövetés útonálló jellege és gátlástalan módja, továbbá az, hogy felfüggesztett szabadságvesztés hatálya alatt követte el a cselekményét.

Az ítélettel szemben a vádlott és védője enyhítés érdekében fellebbezett.

Ez is érdekelhet

Egy tanösvény minden hétre – a Kilátóban a bükki túraútvonalak nyomában
Borsod-Abaúj-ZemplénMiskolcÉletmódEgészségSzabadidőKörnyezet
A Kilátó vendége Bíró Tibor, a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság ökoturisztikai és környezeti nevelési osztályvezetője, aki a Bükk ismert és kevésbé ismert arcát mutatja be.
mezőkeresztesi gólya
Horror Mezőkeresztesen: nem ritkák a véres harcok a gólyáknál
Borsod-Abaúj-Zemplén
Szétvert fejjel, súlyos sérülésekkel zuhant ki a fészekből két mezőkeresztesi kisgólya, miután egy idegen gólya rátámadt a fészekben lévő fiókákra. A szakértő szerint a gólyák közötti kíméletlen harcok nem ritkák, a mostani eset azonban kirívónak számít.
Citromsárgába borult Borsod
Borsod-Abaúj-ZemplénMiskolcBelföld
Figyelmeztető előrejelzést adtak ki Borsod-Abaúj-Zemplén területére kedd éjfélig.
AI-val manipulált fotókkal próbálta megtéveszteni a NAV-ot egy borsodi vállalkozó
Borsod-Abaúj-ZemplénBűnügy
Mesterséges intelligenciával, szerkesztőprogrammal manipulált fotókkal akarta kijátszani a NAV Borsod-Abaúj-Zemplén megyei munkatársait egy vállalkozó.