Ugrás a tartalomra

Először Borsodban dörrent meg az ég

Létrehozva
Miskolcot is elérte az országban tomboló zivatarhalmaz.
Kép
Zivatarfelhő Miskolc felett. Fotó: Kozma István Facebook
Zivatarfelhő Miskolc felett. Fotó: Kozma István Facebook

Hétfő éjjel adott ki sárga, azaz elsőfokú meteorológiai riasztást vármegyénkre a Hungaromet Magyar Meteorológiai Szolgáltató Nonprofit Zrt., amely mostanáig érvényben van. A meteorológiai szolgáltató közösségi oldalán pedig arról számolt be, hogy a délutáni órákban Borsodban dörrent meg először az ég az országban. Viszont Miskolcra csak kedd estére ért ide a valódi vihar. 

Kép
Borsodban dörrent meg az ég. Fotó: HungaroMet Facebook
Forrás: HungaroMet Nonprofit Zrt. Facebook

A zivatar jelenleg a Miskolci, a Szerencsi és a Szikszói járást érinti. A veszélyjelzés szerint szerda éjfélig akár 70 kilométer per órás széllökések is előfordulhatnak és aprószemű jégesőre is számíthatunk. Aki teheti, maradjon otthon, vagy csak nagy körültekintéssel induljon el!

A Miskolc Most! Facebook-csoportban egy felhasználó jelezte kedd este, hogy jég esett az Avason

Címkék

Ez is érdekelhet

Embert gázolt a vonat Mályiban - frissítve
Borsod-Abaúj-ZemplénBaleset
A tűzoltók segítenek az utasoknak átszállni a mentesítő járatra.
Záporok, zivatarok és megélénkülő szél várható szerdán
Borsod-Abaúj-ZemplénKörnyezet
Északnyugat felől csökken a felhőzet, de a záporok, zivatarok is valószínűek.
2026. május 09-én reggel barnamedve (Ursus arctos) észlelés történt az Aggteleki Nemzet Park déli részén, Égerszög település külterületén, egy szórón.
Figyelmeztetést adott ki az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóság
Borsod-Abaúj-ZemplénKörnyezet
Egy anyamedvét és a bocsát látta a természetvédelmi őr Borsodban.