Ugrás a tartalomra

A tűzoltóknak köszönheti a szabadságát egy őz

Létrehozva
Kerítés közé szorult őz mentéséhez kérték a tűzoltók segítségét Sajószentpéteren.
Kép
őz szabadítás. Fotó: BAZ katasztrófavédelem
Tűzoltók szabadították ki az őzet. Fotók: Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság

Sajószentpéteren, az Erkel Ferenc utcába riasztották néhány napja a tűzoltókat, hogy szabadítsanak ki egy fogságba esett vadat. 

A kazincbarcikai egység feszítővágóval tette szabaddá a bajba jutott őzet, aki egy kerítés közé szorult. Majd a város határába szállították és szabadon engedték.

Az akcióról videó is készült, ami ITT tekinthető meg. 

Kép
őz szabadítás. Fotó: BAZ katasztrófavédelem

Ez is érdekelhet

2026. május 09-én reggel barnamedve (Ursus arctos) észlelés történt az Aggteleki Nemzet Park déli részén, Égerszög település külterületén, egy szórón.
Figyelmeztetést adott ki az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóság
Borsod-Abaúj-ZemplénKörnyezet
Egy anyamedvét és a bocsát látta a természetvédelmi őr Borsodban.
rendőrök
Borsodi rendőrök mentették meg a bajba jutott apróságot
Borsod-Abaúj-Zemplén
Levélben köszönték meg a borsodi rendőrök segítségét.
Tiszaújvárosi robbanás: mindenki hazatérhetett a kórházból
Borsod-Abaúj-ZemplénBelföldBaleset
Két dolgozó már a munkába is visszatért - közölte a Mol.