Ugrás a tartalomra

Petíciót indítottak a Kazincbarcika és Miskolc közötti biztonságos kerékpárút megépítéséért

Létrehozva
A lakossági kezdeményezés célja, a 26-os főút mentén már meglévő kerékpárút-szakaszok összekapcsolása és a hiányzó szakaszok kiépítése annak érdekében, hogy létrejöhessen egy folyamatos, biztonságos kerékpáros útvonal Putnok, Vadna, Kazincbarcika, Sajószentpéter és Miskolc között.
Kép
26-os-ut.jpg
Aki szeretne bicikliutat Miskolc és Kazincbarcika közé, most csatlakozhat a petícióhoz. Fotó: Kazincbarcika Cycling Group

A kezdeményezéshez online petíció is indult, amely folyamatosan gyűjti a támogatók aláírásait - hívja fel a figyelmet a Kazincbarcika Cycling Group.
"Úgy gondoljuk, hogy a fejlesztés több tízezer ember számára jelentene biztonságosabb, egészségesebb és környezetbarát közlekedési lehetőséget a térségben" - írják.

A kezdeményezéshez online lehet csatlakozni egy aláírással IDE kattintva

Kép
kerekparut_javaslat.jpg

Címkék

Ez is érdekelhet

2026. május 09-én reggel barnamedve (Ursus arctos) észlelés történt az Aggteleki Nemzet Park déli részén, Égerszög település külterületén, egy szórón.
Figyelmeztetést adott ki az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóság
Borsod-Abaúj-ZemplénKörnyezet
Egy anyamedvét és a bocsát látta a természetvédelmi őr Borsodban.
rendőrök
Borsodi rendőrök mentették meg a bajba jutott apróságot
Borsod-Abaúj-Zemplén
Levélben köszönték meg a borsodi rendőrök segítségét.
Tiszaújvárosi robbanás: mindenki hazatérhetett a kórházból
Borsod-Abaúj-ZemplénBelföldBaleset
Két dolgozó már a munkába is visszatért - közölte a Mol.