A vádirat szerint a vádlott a nő testvére távollétében, annak tulajdonában lévő keverék fajtájú kutyáját tavaly március hónaptól egy borsodi kisvárosban lévő lakásban tartotta, etette - juttatta el szerkesztőségünknek közleményben Jogg Zsolt főügyészségi főügyész, a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Főügyészség helyettes szóvivője.
Tavaly június elején azonban arra az elhatározásra jutott, hogy tovább nem gondozza az állatot, ezért a kutyával együtt felszállt a Miskolcról Nyíregyházára közlekedő vasúti szerelvényre, és a kerékpárszállító kocsiban a kutyát hozzákötötte egy állványhoz, majd magára hagyva, Szerencs állomáson leszállt a vonatról - fejtették ki.
A kutyát a jegyvizsgáló találta meg, állategészségügyi telephelyen került elhelyezésre. Az ügyészség a büntetlen előéletű vádlottal szemben tárgyalás mellőzésével büntetővégzésben próbára bocsátás intézkedést indítványozott - tették hozzá.