Ugrás a tartalomra

Késeléssé, köpködéssé fajult a családi vita

Létrehozva
A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Főügyészség vádat emelt egy férfi ellen emberölés bűntettének kísérlete miatt, aki családi konfliktus után megkéselte sógorát.
Kép
Képünk illusztráció

A vádirat szerint a vádlott és hozzátartozói ugyanazon borsodi településen laknak, 2024. július végén a családban egy vitás helyzet alakult ki. A vádlott ennek rendezése érdekében a délutáni órákban telefonon kereste meg a sógora testvérhúgát, aki kerülvén az újabb konfliktushelyzetet, a telefont nem adta át a testvérének - adta hírül szerkesztőségünknek a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Főügyészség közleményét Jogg Zsolt főügyészségi ügyész, a vármegyei főügyészség helyettes szóvivője. 

Ezt követően a vádlott az egyik férfi hozzátartozójával ittas állapotban megjelent a nő házánál, az épületből kihívták a vádlott sógorát azzal, hogy menjenek el és a vádlott feleségét is bevonva megbeszéljék a történteket. A sógor ebbe beleegyezett, a vádlottal és annak férfi testvérével a megadott cím irányába gyalogosan közlekedtek, amikor a vádlott férfi testvére megpróbálta őt arcon köpni. A sértett kezét felemelve elhárította a köpés kísérletet, ezzel egyidejűleg viszont a vádlott benyúlt a zsebébe, elővett egy 10 centiméter pengehosszúságú rugós kést, kinyitotta és lendületből, legalább közepes erővel a sértettet a hasa bal oldalán megszúrta. A sógor észlelte a szúrást, védekezésül megrúgta a vádlottat és kihasználva azt a helyzetet, hogy a vádlott a rúgás következtében elveszítette egyensúlyát, elszaladt a helyszínről. A vádlott is távozott, útközben a kést ismeretlen helyen eldobta - fejtették ki. 

A hazafelé úton a sértett rosszul lett, mentőt hívott, kórházba vitték. 8 napon túli gyógytartamú sérülést szenvedett el, a gyors orvosi beavatkozás nélkül először életveszélyes állapot alakult volna ki, majd halálos kimenetellel kellett volna számolni - tették hozzá. 

Az ügyészség a büntetett előéletű, letartóztatásban lévő vádlottal szemben börtönbüntetést és közügyektől eltiltást indítványozott azzal, hogy feltételes szabadságra nem bocsátható - tudatták. 

Ez is érdekelhet

Óvoda tetőszerkezete gyulladt ki
Borsod-Abaúj-ZemplénHavaria
Vasárnap délután egy óvodához riasztották a tűzoltókat Borsodban.
Súlyos buszbaleset történt hajnalban az M3-ason - többen meghaltak
Borsod-Abaúj-ZemplénBaleset
Felborult egy lengyel autóbusz vasárnap hajnalban Mezőkeresztes és Mezőnagymihály között az M3-as autópályán, az országhatár felé vezető irányban. Tizenkét ember életét vesztette a balesetben.
Több hektáron ég a vegetáció, a gabonát is veszélyeztette - frissítve
Borsod-Abaúj-ZemplénHavaria
Tiszaújvárosi, mezőcsáti, miskolci és tiszabábolnai tűzoltók dolgoznak a kigyulladt külterületen, ahol már egy épület is leégett.
tűz katasztrófavédelem tűzoltó
Száraz fű, bozót, és lombkorona is égett Borsodban
Borsod-Abaúj-ZemplénHavaria
Huszonháromszor kellett beavatkozni a hivatásos tűzoltóknak csütörtökön Borsod-Abaúj-Zemplén megyében az égő növényzet miatt.