Ugrás a tartalomra

Kukázott hamis euróval fizetett

Létrehozva
A Miskolci Járási Ügyészség vádat emelt egy 36 éves férfi ellen pénzhamisítás bűntette miatt.

A vádlott január elején, Kazincbarcikán egy szeméttárolóban talált két hamis 100 eurós bankjegyet. 
Tisztában volt vele, hogy hamisítványok, azonban hazament Edelénybe, és egy élelmiszerboltban kólát vásárolt, az egyik 100 euróssal fizetett. A pénztáros átvette tőle, és így a férfi több mint 30 000 Ft visszajáróval távozott.

A vádlottól a másik, szintén hamis bankjegyet a rendőrség később lefoglalta. 

A bankjegyek síknyomtatással készített hamisítványok, amelyek nem tartalmazzák a valódi bankjegypapírban elhelyezett biztonsági elemeket. Pénzkezeléssel foglalkozó személyek megtévesztésére figyelmes átvétel esetén nem alkalmasak, míg az euró bankjegyet nem ismerők számára megtévesztőek.

Az ügyészség a büntetett előéletű vádlottal szemben – tárgyalás mellőzésével –büntetővégzésben felfüggesztett börtönbüntetést indítványozott pártfogó felügyelet elrendelésével és vagyonelkobzással. 

Ez is érdekelhet

Kapával támadt rendőrökre – szabadságvesztésre ítélte a törvényszék
BűnügyBorsod-Abaúj-Zemplén
Ítéletet hozott a Miskolci Törvényszék annak a férfinak az ügyében, aki egy kapával rendőrökre támadt Sajószentpéteren, majd előállítását követően megütötte az egyik hivatalos személyt.
Nagymamája zaklatta fiú unokáját
BűnügyBorsod-Abaúj-Zemplén
Vádat emelt egy nő ellen minősített szexuális erőszak bűntette miatt a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Főügyészség, aki saját fiú unokája sérelmére követett el szexuális erőszakot.
súlyosan bántalmazta a kutyát. Fotó: ChatGPT
Brutális állatkínzás: súlyosan bántalmazta kutyáját egy mezőcsáti férfi
BűnügyBorsod-Abaúj-Zemplén
Az állat olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy a helyszínre hívott állatorvos kénytelen volt elaltatni.
Sorra buknak le a sofőrök Borsodban
BűnügyMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársai kilenc olyan sofőrt szűrtek ki a forgalomból, akik súlyos balesetet is okozhattak volna.