Ugrás a tartalomra

Buszmegállóban akarták kirabolni az idős asszonyt

Létrehozva
Az utcán támadta meg az idős sértettet az a férfi, akinek pénteken rendelte el letartóztatását a Miskolci Járásbíróság.

A rendelkezésre álló adatok szerint február 17.-én délelőtt Miskolcon az egyik Szentpéteri kapui buszmegállóban várakozott a 68 éves sértett nő, amikor az arra sétáló gyanúsított egy hirtelen mozdulattal megpróbálta kitépni az asszony kezében lévő táskát.

A sértett szorította a táska fülét, azonban a gyanúsított ismét megrántotta azt, minek hatására a sértett a járdára esett és elengedte a táskát. A gyanúsított futásnak eredt, azonban a tettét két szolgálaton kívüli rendőr észrevette. A rendőrök feltartóztatták a férfit és a sértett részére visszaadták a táskát.

Egy másik alkalommal a gyanúsított bement a Miskolc, Petneházy utcán lévő társasház egyik lakásába és onnan illatszereket, tabletet, 1 pár hangszórót vitt el.

A gyanúsítottal szemben rablás és lopás miatt indult büntetőeljárás, mely cselekmény akár 11 évig terjedő szabadságvesztéssel is büntethető. A kiszabható büntetés mértéke miatt tartani kell attól, hogy a gyanúsított szabadlábra kerülése esetén megszökne, elrejtőzne a hatóságok elől.

A gyanúsított egzisztenciális helyzete, életmódja miatt feltehető az is, hogy újabb bűncselekményt követne el. Mindezek okán a bíróság egy hónapra 2021. március 19-ig elrendelte a gyanúsított letartóztatását.

Ez is érdekelhet

miskolci nő csalás ChatGPT
Évekig tartó titok derült ki: nem ez a miskolci nő kapja az év édesanyja díjat
BűnügyMiskolcBelföld
Egy miskolci nő éveken át visszaélt a külföldön élő lánya banki adataival.
Mielőtt börtönbe ment még rabolt
BűnügyMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
A Miskolci Járási Ügyészség vádat emelt egy férfi ellen rablás bűntette és más bűncselekmények miatt, aki úgy akart pénzt szerezni, hogy az utcán sétáló nő karjáról lerántotta a táskáját.
Kifosztották az ittas sértettet, felfüggesztett szabadságvesztést kaptak
BűnügyBorsod-Abaúj-Zemplén
Ítéletet hozott a Miskolci Járásbíróság azoknak a fiatalkorú vádlottaknak az ügyében, akik bár szívességből hazavitték az ittas sértettet, „cserébe” majdnem 13 millió forintjával, több mint 200 dollárjával és gépkocsi nyereménybetéteivel távoztak.
Letartóztatták a csalással vádolt férfiakat
BűnügyMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Három férfi letartoztatását rendelte el a Miskolci Járásbíróság, akik a megalapozott gyanú szerint idős, súlyos fokban demens asszonyt csaptak be, és ezzel több mint 80 millió forintot szereztek.