Ugrás a tartalomra

Elsikkasztotta ismerőse nyugdíját

Létrehozva
Egy kazincbarcikai nő a megalapozott gyanú szerint a postástól egy ismerőse nevében vette át nyugdíját, amit később nem adott át részére.

Sikkasztás és hamis magánokirat felhasználása vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytatott nyomozást egy 43 éves helyi nővel szemben a Kazincbarcikai Rendőrkapitányság.

A gyanúsított 2020. június 18-án úgy vette át egy ismerősének a nyugdíját a postástól, hogy az átvételi elismervényre a sértett nevét írta alá.

A sértett – aki kórházban tartózkodása miatt nem tudta átvenni a pénzt - a későbbiekben kérte a nőtől a nyugdíjat, aki annak átadását megtagadta.

A Kazincbarcikai Rendőrkapitányság a nyomozás során a szükséges eljárási cselekményeket elvégezte, és az iratokat átadta az ügyészségnek.

Ez is érdekelhet

Letartóztatták a csalással vádolt férfiakat
BűnügyMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Három férfi letartoztatását rendelte el a Miskolci Járásbíróság, akik a megalapozott gyanú szerint idős, súlyos fokban demens asszonyt csaptak be, és ezzel több mint 80 millió forintot szereztek.
Otthonában termesztett cannabist
BűnügyBorsod-Abaúj-Zemplén
A rendőrök 2025 májusában állítottak meg Kazincbarcikán egy autót. A két férfi igazoltatása után az autóban marihuánát találtak, illetve fogyasztottak is a tiltott szerből, ezért előállították, majd kábítószer birtoklása miatt gyanúsítottként hallgatták ki őket.
Szóváltást követően mellkason szúrta a sértettet
Bűnügy
A Miskolci Járásbíróság elrendelte annak a gyanúsítottnak a letartóztatását, aki a megalapozott gyanú szerint egy szóváltást követően mellkason szúrta a sértettet.
Idős, beteg férfit raboltak ki
BűnügyBorsod-Abaúj-Zemplén
A Miskolci Törvényszék másodfokú tanácsa enyhítette azoknak a vádlottaknak a büntetését, akik idős, beteg férfit raboltak ki.