Ugrás a tartalomra

Vádat emeltek a miskolci kerékpártolvaj ellen

Létrehozva
A Miskolci Járási Ügyészség vádat emelt egy 48 éves férfi ellen lopás bűntette és lopás vétsége miatt.

A vádirat szerint a vádlott 2020. július hónap végétől szeptember hónap első napjaiig Miskolc területén különböző helyszínekről – jellemzően a reggeli órákban – olyan kerékpárokat tulajdonított el, amelyek mindegyike el volt látva vagyonvédelmi eszközökkel.

Július hónap végén egy söröző elől közlekedési táblához sodronyzárral rögzített kerékpárt vitt el a sodronyzárat levágva. Augusztus hónap elején egy áruház kerékpártárolójából lakatlevágással, valamint a hónap végén egy szórakozóhely elől ugyancsak kerékpártárolóból szintén lakatlevágással tulajdonította el a közlekedési eszközt. Szeptember hónap elején egy épület ereszcsatornájához lakatolt kerékpárt a vagyonvédelmi eszköz levágásával vitt el, illetőleg szintén ebben az időszakban a pályaudvar melletti trafóház rácsához rögzített kerékpárt is a lakatot levágva eltulajdonította.

A vádlott jellemzően minden esetben a kerékpár megőrzésére szolgáló zárszerkezetek is magával vitte.

Az egyes kerékpárok értéke 25 000 Ft-tól 80 000 Ft-ig terjedt.

Az ügyészség a büntetett előéletű letartóztatásban lévő vádlottal szemben börtönbüntetést és közügyektől eltiltást indítványozott.

Ez is érdekelhet

miskolci nő csalás ChatGPT
Évekig tartó titok derült ki: nem ez a miskolci nő kapja az év édesanyja díjat
BűnügyMiskolcBelföld
Egy miskolci nő éveken át visszaélt a külföldön élő lánya banki adataival.
Mielőtt börtönbe ment még rabolt
BűnügyMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
A Miskolci Járási Ügyészség vádat emelt egy férfi ellen rablás bűntette és más bűncselekmények miatt, aki úgy akart pénzt szerezni, hogy az utcán sétáló nő karjáról lerántotta a táskáját.
Kifosztották az ittas sértettet, felfüggesztett szabadságvesztést kaptak
BűnügyBorsod-Abaúj-Zemplén
Ítéletet hozott a Miskolci Járásbíróság azoknak a fiatalkorú vádlottaknak az ügyében, akik bár szívességből hazavitték az ittas sértettet, „cserébe” majdnem 13 millió forintjával, több mint 200 dollárjával és gépkocsi nyereménybetéteivel távoztak.
Letartóztatták a csalással vádolt férfiakat
BűnügyMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Három férfi letartoztatását rendelte el a Miskolci Járásbíróság, akik a megalapozott gyanú szerint idős, súlyos fokban demens asszonyt csaptak be, és ezzel több mint 80 millió forintot szereztek.