Ugrás a tartalomra

Lángra kapott a haja a gyufával játszó kislánynak

Létrehozva
A Kazincbarcikai Járási Ügyészség vádat emelt egy fiatal nővel szemben, aki felügyelet nélkül hagyta négy éves kislányát, aki ezalatt gyufával meggyújtotta a saját haját és súlyosan megsérült.

A vádlott és négy éves kislánya kettesben volt sajókazai otthonukban tavaly nyáron, amikor a nő otthoni teendőinek ellátása közben, az általa használt gyufásdobozt a lakás szobájában lévő ágy fekvőfelülete és támlája közé tette, ahol azt a kisgyermek is elérhette. 
Házi munkavégzés közben, az udvaron vitába keveredett a gyermekkel, mire a kislány bement a lakásba. Rövid idő elteltével, a nő a gyermek sírására lett figyelmes, majd mikor beszaladt a lakásba azt látta, hogy a kislány haja a homlokánál lángol. Az anya a tüzet a kezével eloltotta, majd vízzel leöntötte a gyermek fejét, aki elmondta, hogy a haját az ágyon talált gyufával gyújtotta fel. Miután a vádlott a szomszédaitól segítséget kért, a mentők a gyermeket kórházba szállították.

Az életkoránál, fejlettségénél fogva védekezésre képtelen sértett a homlokán 8 napon túl gyógyuló, II. fokú égési sérülést szenvedett. A sérüléssel összefüggésben azonban életveszélyes állapot, súlyos egészségromlás nem alakult ki, maradandó fogyatékosság kialakulása nem várható. 

A járási ügyészség a büntetlen előéletű nőt védekezésre képtelen személy sérelmére, gondatlanságból elkövetett súlyos testi sértés vétségével vádolja és vele  szemben tárgyalás mellőzésével, büntetővégzés meghozatalára irányuló eljárásban, próbára bocsátás intézkedés alkalmazására tett indítványt a Kazincbarcikai Járásbíróságnak. 

Ez is érdekelhet

miskolci nő csalás ChatGPT
Évekig tartó titok derült ki: nem ez a miskolci nő kapja az év édesanyja díjat
BűnügyMiskolcBelföld
Egy miskolci nő éveken át visszaélt a külföldön élő lánya banki adataival.
Mielőtt börtönbe ment még rabolt
BűnügyMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
A Miskolci Járási Ügyészség vádat emelt egy férfi ellen rablás bűntette és más bűncselekmények miatt, aki úgy akart pénzt szerezni, hogy az utcán sétáló nő karjáról lerántotta a táskáját.
Kifosztották az ittas sértettet, felfüggesztett szabadságvesztést kaptak
BűnügyBorsod-Abaúj-Zemplén
Ítéletet hozott a Miskolci Járásbíróság azoknak a fiatalkorú vádlottaknak az ügyében, akik bár szívességből hazavitték az ittas sértettet, „cserébe” majdnem 13 millió forintjával, több mint 200 dollárjával és gépkocsi nyereménybetéteivel távoztak.
Letartóztatták a csalással vádolt férfiakat
BűnügyMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Három férfi letartoztatását rendelte el a Miskolci Járásbíróság, akik a megalapozott gyanú szerint idős, súlyos fokban demens asszonyt csaptak be, és ezzel több mint 80 millió forintot szereztek.