Ugrás a tartalomra

Nem vezethetett volna, ittasan mégis megtette = letartóztatás

Létrehozva
A Miskolci Járásbíróság elrendelte annak a férfinak a letartóztatását, aki úgy vezetett ittasan, hogy amúgy is el volt tiltva a volántól. Október 12-én a déli órákban Miskolcon rendőri ellenőrzés során derült bukott le.

Az eljárás során kiderült, hogy a gyanúsítottat egy korábbi büntetőeljárásban 1 év 6 hónap időtartamra eltiltották a közúti járművezetéstől. Ráadásul nem is ez volt az első eset, hiszen korábban többször eltiltották már.

Vele szemben járművezetés az eltiltás hatálya alatt bűntette és járművezetés ittas állapotban vétsége miatt indult eljárás. A halmazati büntetéskiszabás szabályai alapján 3 hónaptól 4 év 6 hónapig terjedő szabadságvesztést kaphatott volna. Tekintettel arra, hogy a férfi a vele szemben korábban, de rövid időn belül meghozott és ugyanilyen bűncselekmény elkövetése miatt jogerősen kiszabott büntetését követően újra megcsinálta ugyanazt. Valamint, hogy jelenleg is folyamatban van a gyanúsítottal szemben büntetőeljárás, megalapozottan feltehető, hogy szabadlábon hagyása esetén újabb, szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekményt követne el.
Ezek alapján a bíróság elrendelte a gyanúsított letartóztatását.

Ez is érdekelhet

súlyosan bántalmazta a kutyát. Fotó: ChatGPT
Brutális állatkínzás: súlyosan bántalmazta kutyáját egy mezőcsáti férfi
BűnügyBorsod-Abaúj-Zemplén
Az állat olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy a helyszínre hívott állatorvos kénytelen volt elaltatni.
Sorra buknak le a sofőrök Borsodban
BűnügyMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársai kilenc olyan sofőrt szűrtek ki a forgalomból, akik súlyos balesetet is okozhattak volna.
tolvaj miskolci kórház illusztráció ChatGPT
Tolvajt fogtak a miskolci kórházban
BűnügyMiskolc
A Miskolc Rendőrkapitányság befejezte a vizsgálatot egy férfival szemben, aki a miskolci kórházban szegte meg a törvényt.
miskolci nő csalás ChatGPT
Évekig tartó titok derült ki: nem ez a miskolci nő kapja az év édesanyja díjat
BűnügyMiskolcBelföld
Egy miskolci nő éveken át visszaélt a külföldön élő lánya banki adataival.