Ugrás a tartalomra

Fokozott ellenőrzést tartottak hétvégén

Létrehozva
A rendőrök több körözött személyt elfogtak Miskolcon, a szórakozóhelyek átvizsgálása során bevetettek egy kábítószer-kereső kutyát is.
Kép

A rendvédelmi szervekkel közös akciók tavaly év vége óta rendszeresek a belvárosi éjszakában. Ilyenkor a fiatalok által kedvelt szórakozóhelyek, és az olyan gócpontok kapják a legnagyobb figyelmet, mint például az Újgyőri főtér és környéke. 
A legutóbbi, múlt pénteken tartott ellenőrzésen, amelyre a Miskolc Tv stábja is elkísérte a rendőröket, több zenés-táncos helyet is átvizsgáltak. Az Encsi Rendőrkapitányság kábítószer-kereső kutyája éles szaglásával segítette az akciót: bár dübörögtek a hangfalak, a kutya figyelme nem lankadt. Az ellenőrzés során alaposan átkutatták a helyeket: nem maradtak ki a raktárak, a tánctér, a folyosók és a mosdók sem. Ha a kutya „kiszúr” valamit, kaparja, rágja azt a helyet, ahol gyanús szagokat érez – tájékoztatta kollégánkat az állat gazdája.

Kép

A fokozott ellenőrzéshez ezúttal is csatlakoztak a rendőrség társszervei. A Katasztrófavédelem a tűzvédelmi előírásokat ellenőrizte, de bekapcsolódtak az akcióba a NAV, a Népegészségügyi Hivatal, Önkormányzati Rendészet és a Polgárőrség munkatársai is.

- Novemberben, a médián keresztül már értesítettük a lakosságot az akciósorozatról, amely során a leggyakrabban látogatott szórakozóhelyeket, illetve a legnagyobb forgalmat lebonyolító helyeket ellenőrizzük kiemelten – mondta a Miskolc Tv-nek Maleczky Péter, A Miskolci Rendőrkapitányság megbízott közrendvédelmi osztályvezetője. Hozzátette, a mostanihoz hasonló akciókra azért van szükség, hogy ezáltal is növeljék a lakosság szubjektív biztonságérzetét illetve, hogy kiszúrják azokat, akik a társadalmi együttélés szabályait nem képesek betartani.

Kép

A pénteki akció során 5 körözött személyt fogtak el a rendőrök.  A megbízott közrendvédelmi osztályvezető elmondta: az összevont ellenőrzés a jövőben is folytatódik.


 

Ez is érdekelhet

Szóváltást követően mellkason szúrta a sértettet
Bűnügy
A Miskolci Járásbíróság elrendelte annak a gyanúsítottnak a letartóztatását, aki a megalapozott gyanú szerint egy szóváltást követően mellkason szúrta a sértettet.
Idős, beteg férfit raboltak ki
BűnügyBorsod-Abaúj-Zemplén
A Miskolci Törvényszék másodfokú tanácsa enyhítette azoknak a vádlottaknak a büntetését, akik idős, beteg férfit raboltak ki.
Elpusztultak az anyakutya kicsinyei - a borsodi férfi kegyetlenkedésére vezetik vissza a hatóságok
BűnügyBorsod-Abaúj-Zemplén
A Kazincbarcikai Járási Ügyészség vádat emelt egy férfi ellen állatkínzás bűntette miatt, aki olyan mostoha körülmények között tartotta kutyáját, hogy az alultáplált anya eb kiskutyái elpusztultak.
Emberölés bűntettének kísérlete miatt 10 évet kapott
BűnügyBorsod-Abaúj-Zemplén
Ítéletet hozott a Miskolci Törvényszék annak a vádlottnak az ügyében, aki Felsőnyárádon egy idős nőt megszúrt.