Ugrás a tartalomra

Késes ölelés 

Létrehozva
Az Encsi Járási Ügyészség vádat emelt egy 42 éves férfi ellen, aki az utcán összetalálkozott külön élő élettársával, elővett egy kést, közölte vele, hogy megöli, a nőt kezeivel átkarolva magához húzta, és megvágta a nyakát.

A vádirat szerint a vádlott 2022. február hónap második felében a délutáni órákban lakóhelyén, egy borsodi kistelepülésen, az utcán tartózkodott, amikor gyalogosan elhaladt mellette a tőle külön élő élettársa - írja az eset kapcsán a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Főügyészség.

A nő a lakása felé tartott, a vádlott követni kezdte, amely közben trágár kifejezéseket kiabálva, folyamatosan szidalmazta. A sértett ezt megelégelve, megállt, odalépett a vádlotthoz és azt kérdezte tőle, hogy miért nem áll már le, meg akarja ölni?
Egyidejűleg ellökte magától a férfit, aki ennek hatására hátralépett. A vádlott viszont ezután a ruházatából elővett egy kést, közölte a sértettel, hogy megöli, hozzálépett, kezeivel átfogva, közvetlenül magához húzta, és a késsel a nyakának hátsó felületét megvágta. 

A nő igyekezett kiszabadulni a fogságból, és végül elmenekült a helyszínről. A cselekmény során 8 napon belüli gyógytartamú metszett, felszínes hámsérülést szenvedett el.

Az ügyészség a más ügyben kiszabott szabadságvesztés büntetését töltő – többszörös visszaesőnek minősülő – vádlottal szemben börtönbüntetést és közügyektől eltiltást indítványozott. 

Ez is érdekelhet

Egy betöréssorozat tragikus vége
BűnügyBorsod-Abaúj-ZemplénBűnügy
A Hernádkakon élő tolvaj még adománygyűjtőládákból is lopott.
lovak 26-os
Halálos balesetet okoztak az elszökött lovak a borsodi úton
BűnügyBorsod-Abaúj-Zemplén
A borsodi telephelyről három ló kiszökött, a 26-os számú főúton személyautóval ütközve halálos balesetet okoztak.
Emberölés előkészülete miatt került letartóztatásba a fiatalkorú
BűnügyBorsod-Abaúj-Zemplén
A Miskolci Járásbíróság elrendelte annak a fiatalkorúnak a letartóztatását, akivel szemben emberölés előkészületének és személyi szabadság megsértésének megalapozott gyanúja miatt indult büntetőeljárás.
Erőszakkal akadályozta jogszerű eljárásukban a mentősöket
BűnügyBorsod-Abaúj-Zemplén
Ítéletet hozott az Ózdi Járásbíróság annak a férfinak az ügyében, aki erőszakkal akadályozta jogszerű eljárásukban a mentősöket Ózdon.